Občané se na Rolavě bouří

REKLAMA

Karlovy Vary-Kolem Volnočasového areálu Rolava začíná být pěkně horko. O co se jedná? Jde o to, že někteří radní se rozhodli /proti vůli občanů/ zbourat osazenou pergolu, která skýtá úkryt jak před vlny veder, tak i před vydatnými dešti. Nutno podotknout, že její pořizovací cena se v minulosti vyšplhala někam až cca ke čtyřista tisícům korun.

Před několika dny vznikl spontánně petiční výbor. Ten vyvinul občanskou aktivitu formou PETICE na její záchranu. Co radní navrhují místo pergoly? Světe div se! „quasi restaurační zařízení“ pod názvem „Café Rolava“ jehož realizace je vyčíslena na sedm miliónů.

Projekt vychází z pera již „proslulého“ karlovarského studia Hangár. Studio je spojováno na rodinného příslušníka, který je členem hnutí KOA. Jestli si myslíte, že ani v tomto případě nebylo na projektovou studii/dokumentaci vypsáno transparentní výběrové řízení, tak se zase skutečně nemýlíte. Tím kdo je spojen přímo s projektanty je radní  a předsedkyně hnutí KOA, politička Michaela Tůmová.

Posezení pod pergolou slouží všem návštěvníkům areálu bez ohledu na to, zdali si zakoupí sortiment u občerstvení. Pergola je centrem kulturního, sportovního nebo volnočasového dění na Rolavě.

Je spodivem, že na krematorium ve Varech se finanční prostředky na radnici nenašly, ale na stavbu kavárny, tu mávnutím kouzelného proutku zázrakem jsou. Je zatím něco víc? Komu bude přidělena větší hromádka? Může takto radnice před komunálkami nemravně a neeticky rozdávat z veřejných prostředků? Proto úmysl a nachystané rozhodnutí panů konšelů nestojí v současnosti ani za fajfku tabáku.

Ekonomiku města má na starosti už celých osm rozkulhaných let primátor a člen hnutí KOA, politik Petr Kulhánek. Ten rozhoduje o tom, kam a kolik peněz půjde. Dokonce existují i precedenty, kdy Kulhánek  nerespektoval rozhodnutí i finančního výboru města.

Nespokojeným občanům se za pouhé tři dny podpořilo posbírat několik stovek podpisů a hodlají petici předat zastupitelům města.