25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Na koupaliště nikdo na „Bursíkův čaj“ v zimě nechodí

REKLAMA

Není tak dlouho, kdy zastupitelé města prosadili výstavbu malého bistra s celoročním provozem na koupališti Rolava za neuvěřitelné peníze.

„Chceme zde zkvalitnit parkoviště, řádně zabezpečit in-line bruslařskou dráhu, protože bruslaři se stále mohou střetávat s chodci i cyklisty. Počítáme rovněž s modernizací sportovišť, chceme tu víc bazénů, vybudovat ubytování a v neposlední řadě přemýšlíme o výstavbě amfiteátru,“ uvedl pro karlovarsky.denik.cz před časem náměstek Trtek (ANO).

Sbily ale zůstaly jen sliby, za to občané Karlových Varů získali „BUFET ZA MILIÓNY BEZ CELOROČNÍCH NÁVŠTĚNÍKŮ“

Ve výběrovém řízení vyhrála dodávku stavby firma SVS 2000 za téměř pět miliónů korun bez DPH. Primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO) uvedla,  že vítěz výběrového řízení vzešel ze sedmi společností, které se přihlásily.

Předešlá podoba bistra hodně rozvířila karlovarské emoce. Původní projekt kamarádů zastupitelů Kulhánka a Klsáka (oba KOA) byl ještě o 2,5 milionu dražší. Z bývalé koalice předražený projekt z pera studia Hangár kritizoval a hlasitě odmítal bývalý náměstek Michal Riško.

Ale asi největší korunu celému projektu dal současný náměstek pro investice, z korupce trestně obviněný Petr Bursík (ODS), který v minulosti už jako opoziční zastupitel ohajoval stavbu bistra s celoročním provozem s tím, že svůj názor jako stavební inženýr obhajoval, že v zimních měsících bude fajn, když si návštěvníci dají čaj.Už to, že milióny korun za maličký Bufet o velikosti větší garáže byly nevratně utraceny z kapes občanů Karlových Varů, je samo o sobě diskutabilní, ale nebyla splněna ani podmínka celoročního provozu, o kterou politici opírali při prosazování miniastavby a podmiňovali tím nehorázný výdaj.  Realita je úplně jiná. Celou zimu je nové bistro uzavřeno, protože na koupaliště nikdo na „Bursíkův čaj“ v zimě nechodí.

Jediný, který od samotného počátku veřejně upozorňoval na nesmyslně předraženou stavbu a neúčelnost vynaložených veřejných prostředků byl bývalý náměstek Michal Riško, který vše shrnul veřejně za jednání zastupitelstva.I přes to, se tehdejší primátor Kulhánek aktivně snažil projekt svých kamarádů na bufet zrealizovat, ale podařililo se to až současnému vedení města, opět s účastí trestně stíhaného politika z ODS Bursíka, obviněného z korupce. Politici dali zelenou k utracení více než pěti miliónů za bistro, ve kterém si občané zimní „Bursíkův čaj“ nedají, protože provozovatel nesmyslný a neekonomický zimní provoz ukončil.

Městu zůstaly náklady na údržbu a navíc ztráta z pronájmu nově postavené a nevyužité nemovitosti určené k celoročnímu provozu.

Nezodpovězenou otázkou zůstává, zdali šlo Bursíkovi o teplý zimní čaj, nebo jen utracení veřejných peněz za bistro podle projektu z celoročním provozem v areálu, který v zimě zeje prázdnotou. Nebo šlo ve skutečnosti o něco úplně jiného?

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.