14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Krajští zastupitelé zvolili hejtmanem Petra Kulhánka

REKLAMA

Po dlouhých dvou měsících od krajských voleb se podařilo sedmi stranám a uskupením vytvořit funkční koalici, která má pohodlnou pětadvacetičlennou většinu v pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu založenou na spolupráci, kterou v  pátek 11. prosince všichni stvrdili podepsáním koaliční smlouvy.

V krajské radě zasednou členové STAN, Pirátů, SNK1, člen Volby pro kraj, hnutí Místní, ODS a KDU-ČSL.
Do opozice odchází až dosud vládnoucí hnutí ANO, které s arogancí vládlo dlouhé čtyři roky a proslulo mimo jiné personálními čistkami  podobně jako v současné době probíhá pod vedením hnutí ANO v Karlových Varech pod diktaturou primátorky Andreji Pfeffer Ferklové (ANO). V opozici skončila také SPD. Hejtmanem nové koalice je Petr Kulhánek (STAN), který si ve své gesci ponechá zdravotnictví, ekonomiku a finance.
Bývalý primátor Karlových Varů Kulhánek čelil  před zvolením hejtmanem z řad zastupitelů hnutí ANO pomluvám za své působení v Karlových Varech, kde úspěšně pracoval pro občany města celých osm let, než zastupitelské lavice naplnil populistický marketingový projekt miliardáře Andreje Babiše se svými všehoschopnými „univerzálními vojáky.“
I přes aktivní narušování volby členů rady kraje, jízlivé poučování a nechutné špinění bývalých koaličních partnerů, bývalou učitelkou, bývalou hejtmankou a současnou poslankyní parlamentu PČR Janou Vildumetzovou Mračkovou (ODS/ANO), nová koalice zvolila všechny členy rady a uvolněné zastupitele Karlovarského kraje a splnila úkol, na který občané kraje čekali dlouhé týdny.
Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.