14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Na kraj se vrací demokratická vláda

KVListy

REKLAMA

Na Karlovarském kraji opět budou vládnout demokratické strany, které vyjednaly hejtmana. Dále bude ustanovena nová Rada kraje, ale ještě předtím musí zastupitelé odvolat  z rady soudružky a soudruhy  z KSČM, kteří posledních několik týdnů ještě diktátorsky vedli v polorozpadlé radě Karlovarský kraj. Z rady odstoupili právě sociální demokraté, kteří vypověděli komunistům koaliční smlouvu po dlouhých kolech vyjednávání, kdy komunisté stále diktovali jen své nekompromisní požadavky. Pravdou je, že komunisté vyhráli volby, ale jejich diktatura prakticky znemožnila vytvořit koaliční potenciál se všemi stranami krom ČSSD, která v polovině vlády po odchodu hejtmana , již nedokázala vyjednat  s KSČM kompromis pro další pokračování koaličního projektu. Demokratické strany tak dostaly příležitost dokázat, že právě kompromis je cestou demokracie, oproti komunistickému diktátu.

Podle blízkého zdroje naší redakce nebylo vyjednávání pro žádnou demokratickou stranu splněným snem, ale naopak před koaličními plány upřednostnily úkol, který byl vytvořit opět demokratický koaliční projekt, který by mohl odsunout komunistickou diktaturu do opozice.

Pro Karlovarský kraj je demokracie opět prioritou. Programové prohlášení nové rady by mohlo být do měsíce od ustavujícího zastupitelstva. Levice nebo pravice je varianta pro vládnutí, však bez komunistů toto byl jednotný cíl v průběhu vyjednávání.

Nově vznikající krajská koalice se už dohodla na tom, že ČSSD obsadí post hejtmana a v devítičlenné radě bude mít tři radní. Zbylých pět křesel si rozdělí partneři. Po dvou radních získá ODS a HNHRM, po jednom TOP09 + STAN.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.