14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Očkovat proti COVID-19 bych se nenechala.

REKLAMA

Předpovídání druhé vlny je podle ní zbytečné strašení.

„Mezi říjnem a březnem se setkáme s pestrou řadou virů, které způsobí onemocnění dýchacích cest, a říkat tomu druhá vlna koronaviru je zavádějící. Je to věštění z křišťálové koule,“ řekla v rozhovoru s Pavlem Štruncem primářka Adámková.

„Virus nemá sílu, aby úplně zdravého člověka bez jakéhokoliv predisponujícího onemocnění zdevastoval, jak je to podsouváno. Většina pacientů bylo chronicky nemocných, například s plicním onemocněním či obezitou,“ vysvětluje. Sama by se prý v případě, že by byla vyvinuta vakcína proti nemoci COVID-19, očkovat nenechala.

Mnoho informací, které běží médii jsou přeceněným PR, které Covid 19 ve skutečnosti nepotřebuje. Primářka Adamová dnes považuje referování o situaci v Itálii za vytržené z kontextu a virus podle ní nemá sílu skolit zcela zdravého člověka.

zdroj:info.cz


Pro mnoho odborníků musí být politické komentování ministra zdravotnictví více než humorné představení „loajálního kašpárka“ Andreje Babiše spíš smutný pohled na to, kam až mohou zajít politici při své prezentaci populismu a zviditelňování se i za cenu, že budou odborné veřejnosti jen pro pláč.

Za službu mouřenína hlavu na špalek

Pokud ANO politici kalkulovali, že marketingové papouškování bude mít úspěch, kterému mnoho lidí nerozumí, tak to nejspíš opět vyšlo už jen proto, že pečlivě odstřihli, každého, kdo by na koronavirovém PR mohl utržit politické body. První řez bylo odstranit Hamáčka z krizového štábu, což se podařilo s Prymulou, kterého následně místo nezkušeného Vojtěcha Babiš bez mrknutí oka obětoval, jako mnoho jiných v minulosti hned po té, co mu dobře posloužili.

Obludnost politického marketingu v Čechách v posledních letech soustavně překračuje nejen hranice slušnosti a morálky.

Politici a lidi, kteří slouží populistickému marketingu se prodávají jako zlevněné  zboží na regálech v obchoďáku, daleko za hranicí hnusu. A navíc musí počítat s tím, že po použití budou jako jednorázové zboží hození hned do koše na odpad.

„Politických mrtvol na účtu Babiše přibývá stále více, hlavy padají jako na běžícím pásu.“   

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.