22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Platy v nemocnici vzrostou o slíbených pět procent

karlovarské listy

REKLAMA

Náročné dohadování o pětiprocentním navýšení platů zdravotnickému personálu Karlovarské krajské nemocnice (KKN) skončilo úspěchem pro odbory.

Vedení KKN včele s MUDr.Märzem navrhovalo zvýšení platů jen o pouhá tři a půl procenta a prý hledalo kompromis, odbory ale trvaly na pěti procentech. Do vyjednávání obou stran vstoupil naštěstí  kraj a zdravotníci dostanou od 1. března přidáno pět procent. Vedení nemocnice tak vyhovělo žádosti krajského náměstka pro zdravotnictví Jakuba Pánika (ČSSD).

Podle náměstka hejtmana Pánika jde o další krok ke zlepšení podmínek pro zdravotnický personál. Pětiprocentní zvýšení platů potvrdil i ekonomický ředitel KKN David Bracháček. Podle náměstka Pánika je potřeba najít dostatek financí především na personál a teprve poté řešit například techniku a zařízení.

„V posledních letech jsme masivně investovali do vytvoření co nejlepších technických podmínek pro zaměstnance i pacienty nemocnice, ať to jsou nové budovy nebo přístroje. Teď je načase, abychom pokračovali tím, co je nejdůležitější. A to jsou lidé kteří v nemocnici pracují,“ uvedl náměstek Pánik.

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.