Karlovarští symfonici hostí Trio Martinů

REKLAMA

Společný koncert pod taktovkou dirigenta Jiřího Štrunce se uskuteční v Grandhotelu Ambassador Národní dům ve čtvrtek 18. 2. Koncert začíná v 19.30 hodin.

Koncert, konaný za finanční podpory nadace Bohuslava Martinů, uvede symfonická báseň Tanec kostlivců francouzského skladatele období romantismu Camille Saint-Saënsa. Skladba patří mezi jeho nejpopulárnější skladby.

Poté zazní Koncert pro klavír, housle a violoncello světově proslulého českého skladatele hudební moderny a jednoho z nejplodnějších a nejvšestrannějších skladatelů 20. století Bohuslava Martinů. Koncert Martinů napsal v roce 1933, poprvé však dílo veřejně zaznělo až o třicet let později, čtyři roky po autorově smrti.
Koncert vyvrcholí Symfonií č. 41 C dur „Jupiter“ hudebního génia Wolfganga Amadea Mozarta. Jde o vůbec poslední symfonii, kterou Mozart napsal, a uzavírá řadu poslední Mozartovy skupiny symfonií, které jsou vrcholnou ukázkou této hudební formy.
Trio Martinů již od svého vzniku v roce 1993 dosahovalo řadu úspěchů a získávalo významná mezinárodní ocenění. Trio tvořené vynikajícími sólisty koncertovalo během své existence ve většině zemí Evropy, dále v Japonsku a v Koreji, u nás vystupovalo na všech významných festivalech.