S komunisty se prý vládnout nedá

REKLAMA

Po odchodu hejtmana Josefa Novotného se na kraji řeší pokračování koalice KSČM a ČSSD. Novotný prý neodešel dobrovolně, chtěl si ponechat obě funkce, jak poslance, tak hejtmana, ale většina členů  ČSSD v kraji už nechtěla, aby se dokolečka psalo v novinách o tom, jak poslední hejtman za ČSSD se protiví usnesení nejvyšších stranických orgánů, které souběh obou funkcí nedoporučovaly.  Šest komunistů proti pěti sociálním demokratům se dnes po odchodu Novotného, bývalého komunisty dá přeložit jako sedm proti čtyřem, protože krátce po odchodu Novotného komunisté vyrukovali s tím, že na post hejtmana navrhují první náměstkyní hejtmana Evou Valjentovou.

Sociální demokraté jsou dnes náhlou diktaturou komunistů zaskočeni. ,, Neteří již nemají chuť pokračovat ve vládě s komunisty, kteří kádrují  naše členy, potvrdil člen ČSSD z Chebska, který si nepřál být jmenován.  Na dotaz redakce se ČSSD v Karlových Varech k této situaci vyjádří ještě před krajským zastupitelstvem potvrdil předseda Okresního výboru Michal Riško, který uvedl. ,, V současné době pracují vyjednávací týmy a do doby než bude vyjednávání s KSČM ukončeno není prakticky nic, co bych k vývoji mohl sdělit.  Vztahy mezi ČSSD a KSČM jsou však napjaté.  K vyjednávání vyslali karlovarští sociální demokraté Martina Havla a Richarda Ullische, oba jsou krajskými zastupiteli.”

Pokud by koaliční projekt na kraji ČSSD opustila, s KSČM by nikdo další pravděpodobně  koalici nevytvořil. Krajské zastupitelstvo bude 12.2.2015, tam se o osudu koalice asi rozhodne.