Tlak na ČSSD roste, kdo chce hlavu Pavla Zemana

REKLAMA

Už to, že ČSSD jako jediná politická strana umožnila vládnutí jediného muže Andreje Babiše, jí téměř zničilo. Z ČSSD odešla téměř jedna třetina členů a další se na odchod připravují. Vstupem do vlády se už tak rozhádaná rozdělila ČSSD na další tábory nespokojených, kteří dnes se skřípěním zubů sledují marketingové a mediální triumfy hnutí ANO, o proti zkostnatělé stafáži, která mlčky podporuje vládu hnutí ANO.

To, že hnutí ANO dělá jen to, co si přeje Andrej Babiš, který fakticky hnutí vlastní je už dnes asi každému jasné, ale i poslední skandály na krajských úrovních, které jsou v přímém rozporu protikorupčního programu hnutí ANO se začínají od slibů velmi oddalovat.

,,Asi problémem je i to, že někteří státní úřednici, kteří mají stále ještě páteř na svém místě se jednoduše příliš nehodí do marketingového krámu pod heslem, (Máme všetko, čo voliči chců). A ještě navíc, když si dělají svou práci bez prolézání řitních otvorů a pochlebování těm. co jsou momentálně u politického vesla.”

Předseda ČSSD Jan Hamáček odmítl návrh budoucí ministryně spravedlnosti Marie Benešové (nestr. za ANO) na změnu zákona o státním zastupitelství,  ten by nově omezil funkční období nejvyššího žalobce.

Hamáček zdůraznil, že pokud se bude ANO snažit odvolat toho stávajícího, Pavla Zemana, ČSSD z vlády odejde. Že by konečně i Hanáčkovi došlo, že vstup do vlády s hnutím ANO bylo jen vhození oprátky na krk, kterou ČSSD dostala za pár pražských trafik.

„Pokud by se mělo hlasovat o odvolání nejvyššího státního zástupce, tak to bude poslední hlasování této vlády,“ zdůraznil Hamáček, který postupně potápějící se ČSSD kormidluje přímo na smrtící útesy.

O tom, že se premiér chystá vyměnit ministra spravedlnosti Jana Kněžínka (nestr. za ANO), prý Hamáček předem také nevěděl.

„Rezignace pana Kněžínka mě překvapila. Vysvětlení pana premiéra, že to byla nějaká dohoda, kterou učinili, respektuji,“ poznamenal ministr vnitra Hamáček.

“Asi těch překvapení, o kterých ČSSD nic neví bude mnohem víc.

ANO na nic a nikoho nečeká, notičky se rozdají a už se jen hraje. A komu to skřípne, musí z kola ven.”

Rozhovor DVDTV s Pavlem Zemanem zde…