Na Thermal je toho za poslední léta moc, jedna škoda za druhou

REKLAMA

Hotel Thermal v novodobé historii vždy rozděloval obyvatelé města Karlova Vary na dva tábory. Jeden tábor  vnímal moderní hotel jako špatný architektonický zásah do památkové a historické části města, druhý si  hotel pochvaloval pro svou festivalovou nadčasovost a funkčnost.

Za poslední roky se Ministerstvo financí chovalo k občanům, kteří využívali služeb hotelu více než macešsky. Nejdříve to byla po nástupu hnutí ANO totální personální čistka, typická všude tam kde hnutí ANO vládne. Po nepřátelském převzetí po vzoru bývalého ministra Babiše následovalo vypuštění jediného venkovního bazénu ve městě, které nenávratně způsobilo jeho trvalé poškození. Vyhazování ředitelů, slibování nutných oprav nebylo dosud splněno. V letošním roce se ktěm drobným problémům kromě bazénu přidala ještě další rána.

„Požár značně poškodil prostory i vybavení balneoprovozu, mimo tuto část se díky rychlému zpozorování a zásahu hasičů nerozšířil. Do ubytovací části hotelu, která je přímo nad místem požáru, pronikl kouř. Velitel zásahu proto rozhodl o evakuaci hotelových hostů. Ti se shromáždili na určeném evakuačním prostoru před hotelem, hasiči poté zkontrolovali všechna patra a také všechny pokoje v hotelu,“ uvedl k události mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

V minulosti se ředitelé hotelu starali o hotel tak, aby celý jeho provoz včetně bazénu celoročně sloužil nejen hostům, ale i lidem bydlícím v Karlových Varech.

Thermal byl postaven v 70. letech 20. století, nemá budova potřebné protipožární opatření. I to je jedním z důvodů, proč stát, který je vlastníkem hotelu, chystá jeho rekonstrukci.

Příčina požáru se stále vyšetřuje, cena hotelu rapidně rok od roku klesá, stát i občané města tím jenom tratí a slibované opravy se jen 0dkládají.