14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Turistika k altánu Gloriett

REKLAMA

 Dne 8.10.2020 na horním nádraží měly sraz karlovarské turistky. Když se všechny sešly, tak si koupily jízdenky a po deváté hodině nastoupily do vlaku – retro lokálky s kterou jely směr Hroznětín. Po necelé půlhodinové jízdy, šestnáct turistek vystoupilo v Merklíně.

Tato obec se nachází 11 kilometrů od Karlových Varů. Její okolí přibližuje dva turistické okruhy nazvané Hroznětínská zastavení.

Turistky se vydaly po naučné stezce směrem k altánku Gloriett. Lesní cesta se táhla tři a půl kilometrovou výšinou Cestou potkávaly orientační tabule, kde si přečetly co je na tomto místě zajímavé a jaké jsou zde památky. Neúnavné turistky si vyšláply konečně k altánku Gloriett, kde si odpočinuly od náročném výstupu. Některé se nasvačily a dívaly se na krajinu. Tento altán před padesáti lety minulého století vyhořel a znovu v rove 2018. Nově byl postaven ze světlého dřeva. Po úspěšném odpočinku se dámy vydaly zpět druhou cestou dolů z kopce, kde vyšly u Flaschnerové kaple Hroznětín. Od kaple zamířily kolem Křesťanského hřbitova do známé hospody Rafanda,  aby si mohly po náročném výletu zaslouženě  odpočinout a dát něco k snědku. Po dobrém obědu se dámy odebraly na autobus, který do Karlových Varů  jel v patnáct hodin.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.