14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

REKLAMA

Po necelé dvouměsíční pauze se konečně seniorky dočkaly uvolnění a mohly si vyjít dne 3.12.2020 na turistiku.

Sraz byl u Tržnice. V půl jedné vyrazily směr Doubí. Sešlo se celkem dvanáct turistek a cestou přistoupily další. V Doubí na konečné všechny dámy vystoupily a daly se cyklostezkou směrem na Linhart. Nečekaně se jich sešlo celkem patnáct.

Šlo se kolem nádherné budovy, dřívější rekreační středisko Kalinka, kam jezdili lidi za rekreací. Dnes je to v rukou pravděpodobně ruského majitele. Počasí bylo pěkně mrazivé. Turistky šly opatrně jelikož cesta byla sem tam kluzká. Došly cestou k lávce, která se táhne přes oboru Daňků. Daňci jak uslyšeli, že někdo jde po lávce tak hned přiběhli a čekali jestli něco dostanou.
Lávka vás zavede i na umělí rybníček, kde jsou rybky. Je to nádherný okruh přírody. Po krásném pozorování daňků turistky pokračovaly a cestou narazily na významný strom „Jedle Jana Lucemburského“. Strom byl zasazen 17.3.2005 primátorem Karlových Varů Zdeňkem Roubínkem na počest Jana Lucemburského, otce Karla IV.
Dále byla cestou k vidění pěkná kaplička sv. Linharta. Uvnitř kapličky je možné vidět sošku sv. Linharta s ležící krávou, která je vyrobená z lipového dřeva. V roce 2007 ji zhotovil řezbář Marek Minář z Kynžvartu. Výletnice pokračovaly směrem k restauraci Linhart, aby si mohly dát něco teplého na zahřátí. Po krátkém odpočinku se vydaly směr Doubí na autobus a odjely k domovům.  

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.