Na vánoční trhy ve Varech dohlédnou strážníci

REKLAMA

Vánoční trhy se nakonec v Karlových Varech uskuteční před hotelem Thermal, který si nechal postavit na pozemku státu velké Ruské kolo. Navzdory pandemické situaci vedení města v souladu s opatřeními spustí také vánoční trhy. Už tuto sobotu budou prodávat stánkaři na Mlýnské kolonádě, ale podle vítací reklamy vstupu se znakem města označuje klamavě město trhy hotelu jako trhy města. Nepřehlédnutelná reklama stojí na pozemku Thermálu s komerčními stánky a může to vypadat jako trhy města, ale je to hotelová komerční záležitost.

Ty skutečné karlovarské vánoční trhy budou spočívat v pronájmu stánků, které politici pořídili minulý rok, kdy za 20 kusů stánků utratili 2.7 milionů korun.

Jeden stánek, který město využije dvakrát v roce vyšel občany města na 130 tisíc.

Z celkových 21 stánků bude zatím v provozu jen 14 stánků v tureckém stylu. Stánky jsou jinak po celý rok nevyužité a město je skladuje pod přístřeškem na koupališti Rolava.

Primátorka  Andrea Pfeffer Ferklová (ANO) mediím sdělila, že z 21 stánků bude zatím v provozu jen 14 stánků. Do stánků v tureckém stylu se přihlásilo zatím pouhých 14 trhovců, kteří chtějí v krajském městě prodávat na kolonádě, daleko od sídlišť a míst, kde občané města bydlí.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

KOLONÁDA POSLOUŽILA JAKO PARKOVIŠTĚ K POLITICKÉ EXHIBICI

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….


O městské trhy není evidentně velký zájem, tak  politici poskytnou stánkařům slevu ve výši 50 procent. Trhovci zaplatí přibližně 15 tisíc korun za měsíční  možnost prodávat z městských stánků v úplně vylidněné lázeňské části města.

Městské kolonádní trhy budou otevřeny od 5. do 27. prosince v době od 10 do 18 hodin.


UPOZORNĚNÍ

Pro lidi nebude živá produkce ani žádný kulturní program, zakoupené jídlo a pití návštěvníci nebudou moci konzumovat. Na trzích může být maximálně 50 lidí, opatření budou hlídat strážníci Městské policie, ti mohou jednotlivá porušení vládních opatření trestat nebo je oznamovat správním orgánům.