22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Úředníci si rozdělovali respirátory

REKLAMA

V dnešní pohnuté době se zřejmě Česká malost a hloupost bude stále ukazovat ve své nahotě čím dál, tím víc.

Z rozhovoru pro DVTV.

MUDr. Roman Šmucler utrousil jen tak okrajově něco, co by se dalo popsat jako „hloupý hyenismus,“ jak jinak, než v podání úředníků.

Drtinová:

„Taky jsem nedávno četla názory, že ještě nedávno jste nákazu bagatelizoval, že je to jen těžší chřipka. Ptám se na to, jestli není zvláštní, že na jedné straně tvrdíte, koronavirus je jen horší chřipka, a na druhé straně přece jen jste v pátek naznačoval, že kraj vás zradil, jestli to nejde proti sobě?“ zeptala se Drtinová.

Šmucler:

„To jsou dvě různé věci. Jedna věc je, že je to jen horší chřipka, na tom trvám naprosto tvrdě, protože když se podíváte, jednak koronavirus není v různých formách něco, co bychom zažili poprvé. Druhá věc je, že je to, laicky řečeno, chřipka, i když je to trochu jiný kmen a má vyšší úmrtnost podle toho, jak to vezmete, ale v těch vyspělých zemích to nejsou tak dramatická čísla… čili, co se týče šíření infekce a tak dále, tak to přirovnání na tu chřipku je; teď jenom to, jestli to srovnáme, někdo to srovnává s nejlehčí sezónní chřipkou, nebo jestli to srovnáme se španělskou chřipkou, která kdysi byla. Není to Ebola. Není to, jak byl MERS nebo tyto infekce, které byly úplně jiného kalibru. Takže to je tahle věc. To ‚zradil‘, se týkalo toho, že ti doktoři naši v těch papírových rouškách byli v první linii do pátku a čekali, že něco dostanou, když šli na ten úřad, tak dostali zase ty papírové roušky a před nimi si úředníci rozdělovali respirátory.“


Bohužel, kdo by čekal v Čechách něco jiného?

Smutné je, že to vrhá špatné světlo na všechny úředníky, přitom v Karlových Varech jsou úředníci obrazem slušnosti, etiky a poctivosti.

A hlavně, neberou respirátory a roušky doktorům, hasičům a policistům.


zdroj:YouTube

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.