22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Z Chebu do Františkových Lázní

REKLAMA

V ranních hodinách, po východu slunce, se sešlo dne 2. května 2024 na horním nádraží šestnáct turistů. Sraz měli v osm třicet hodin. Zakoupili si lístek a šli na třetí kolej, kam jim přijel vlak, do kterého nastoupili.

Vlak se rozjel před devátou s pětiminutovým zpožděním. Cesta byla nádherná, z okna vlaku je pěkný pohled, kdy můžete zhlížet nádhernou krušnohorskou přírodu. Vlak jel směr na Chodov, Sokolov, Kynšperk nad Ohří a Cheb. Na stanici v Chebu všichni turisti vystoupili z vlaku. Bylo jich celkem sedmnáct, v Chodově totiž přistoupila ještě jedna turistka.

Vydali se směrem k náměstí, kde můžete vidět nádherné historické domy. Uprostřed náměstí je kašna se sochou Rolanda. Turisti se u ní vyfotili. Kousek dál u kavárny Špalíček je další kašna se sochou Herkula.

Po prohlídce náměstí pokračovali dál po červené turistické značce. Po chvilce došli k Chebskému hradu. Po pravé straně teče řeka Ohře, kde přes ni je dřevěná lávka, která je dlouhá čtyřicet metrů. Přešli ji a vydali se cestou Krajinkou.

Pokračovali cyklostezkou, kde viděli po pravé straně sportovní víceúčelový rekreační areál jménem Krajinka. Několik metrů od areálu dojdete k vodní nádrži Skalka. Ta byla vybudována v letech 1962-1964. Hloubka je maximálně dvanáct metrů, a dlouhá je 19,2 kilometru.

Když stojíte na přehradní hrázi, je to nádherný pohled na řeku Ohře a krajinu. Pokračovali dál, tentokrát vstoupili do nitra Země naučnou stezkou. Zde můžete vidět zábavný prostor, u vody posezení pod pergolou, třináct informačních cedulí, kde si můžete přečíst informace o fauně a flóře v této lokalitě. Tato stezka měří tři kilometry.

Na Zlatém vrchu je altánek, který se nachází na okraji kouzelného lesa. V sedmdesátých letech ho bouře poničila. V roce 2005 založilo město nadační fond, kdy chebský rodák Anton Hart na obnovu památek daroval finanční pomoc.

Zde si všichni odpočinuli a hlavně se napili, protože jim svítilo na cestu sluníčko a bylo horko. Dále pokračovali po červené turistické značce, až došli k nové jezdecké hale-Reithalle a k hotelu Stein.

Hala byla slavnostně otevřena 18. dubna 2015. Majitelem je ing. Martin Záboj. Hala slouží k předvádění koní na prodej, závodům přes překážky a různým jiným akcím. Dále pokračovali, až došli na hlavní silnici, která vedla směrem na Františkovy Lázně. Došli do Komorního Dvora, je to malá památkářská lokalita. Jsou zde malé domky s černou střechou.

A stojí tady hotel Komorní Hůrka. Je tu krásné relaxační místo. Došli na lesní cestu, kde je část opuštěného lomu a štola s výstupkem kusu skály. Komorní Hůrka je nejmladší sopka na území České republiky. Dále pokračovali lesní cestou, až došli na okraj Františkových Lázní. Tam se šli podívat k sošce Františka a poté si šli dát tradičně kafíčko a občerstvení do místní restaurace. Po odpočinku šli na autobus. Ve čtvrt na tři jim přijel autobus Flixbus, který je odvezl do Karlových Varů. Byla to zajímavá turistika, kdy viděli hodně zajímavých míst. V Karlových Varech se rozloučili.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.