Zásobování na pěších zónách bude o hodinu kratší

REKLAMA

Do devíti hodin budou smět vjíždět zásobující motoristé na pěší zóny v Karlových Varech. Radní o hodinu zkrátili dobu, po kterou jsou zóny otevřené. Změna začne platit po skončení záruční opravy povrchu třídy T. G. Masaryka. Právě nejčastěji na TGM stála vozidla i více než hodinu bez toho, aniž by se pracovití zásobovači u nich jen ukázali. Místní a znalí poměrů ale ví, že většinu podnikatelů by našli hodovat v blízké kavárně.

Změna se podle náměstka Čestmíra Bruštíka nebude týkat jen pěší zóny na třídě T. G. Masaryka. Zkrácení času pro zásobování se dotkne i lázeňské části města. „První termín od půl šesté do půl sedmé zůstává stejný. Druhý, který byl původně od osmi do deseti, se zkrátí o hodinu,“ potvrdil náměstek.

Nová dopravní pravidla pro vjezd na pěší zóny se dotknou i tonáže zásobovacích vozů. Ty mohou být nově maximálně do 3,5 tuny těžké.

Pěší zóny jsou oblíbeným místem pro nákupy a návštěvníky provozovatelů restaurací, mimo stanovené časy do nich mohou vjíždět jen vozidla Integrovaného záchranného systému (IZS), ale nikoliv si jezdit nakupovat, ale pracovat a plnit úkoly.

napsali jinde : Masaryčka? Parkoviště pro boháče