17. listopad aneb nezájem o Kotkovo shromáždění

REKLAMA

Známý rebelant a zastupitel města Jiří Kotek (Alternativa) pořádal 17.listopadu  shromáždění, na které téměř nikdo nepřišel. Krátce po sedmnácté  hodině zahájil Kotek svůj připravený proslov, plný svobody projevu, možnosti volného pohybu a kritiky politiky, kterou společně se svými kamarády ,, z Občanského fóra”  po listopadu tvořili.

Po tom co Kotek vyvolal tři své kamarády, kteří si posteskli na to, co se dnes děje ve společnosti, bylo evidentní, že už nikdo mluvit nebude. Vyzvaný Hybeš se chlubil, jak ve jménu spravedlnosti vyhazoval ředitele podniků a jezdil pořád řešit svobodu do Prahy. Kotek přitvrdil a vyzval místní novinářku Kalinovou. Ta si krátce postěžovala na dnešní projev prezidenta Zemana a opět nebylo o čem mluvit.

Na ohlášené shromáždění přišlo Kotkovi asi dvanáct jeho příznivců, zbytek lidí byli zastupitelé města a novináři. Celkový počet zvědavců byl 38. Jak často veřejně říká Kotek na zastupitelstvu města. ,,Trapné.”

Dvakrát během Kotkova projevu se k němu přiblížila žena s deštníkem, která nahlas hovořila o Kotkovi jako o dobytku, který lže a manipuluje s lidmi. Další  nadávky naše redakce vyhodnotila jako nepublikovatelné.

Kotek opakovaně žádal o to, aby s ním lidé diskutovali na téma uprchlíků a smutné události ve Francii. Nikdo se však do opakovaného, marného  pokusu o diskusi nehlásil a tak celé shromáždění po necelých třiceti minutách definitivně skončilo.

Ani obálka s červeným trenkami, vystřiženými z papíru nezabavila hrstku Kotkova příznivců, který si chtěl obehraným a opakovaným vtipem vynutit pozornost. Nedůstojné.

Občané města na Kotkovo shromáždění prostě nedorazili. Jen kolem jdoucí turisté nevěřícně kroutili hlavami. Ulice TGM osiřela.