Další skandál, Babiš prý spolupracoval s StB vědomě

REKLAMA

Český premiér v demisi Andrej Babiš byl od začátku vědomým spolupracovníkem československé Státní bezpečnosti (StB) a jeho archivní svazek nebyl zfalšován, řekl dnes novinářům v Bratislavě bývalý příslušník StB Ján Sarkocy.

Slovenský soud nedávno v obnoveném líčení v souladu s loňským verdiktem ústavních soudců zamítl Babišovu žalobu, že je v archivních svazcích StB veden jako agent neoprávněně. Babiš poté ohlásil podání nové žaloby. Na žádost o vyjádření k Sarkocyho tvrzení Babiš dnes reagoval slovy: „Pan Sarkocy lže.“

Originál Babišova spisu ohledně spolupráce s komunistickou tajnou policií prý Sarkocy viděl. „V tom spisu není nic zfalšovaného,“ řekl. Neuvedl ale, zda se tam nacházel Babišův písemný závazek ke spolupráci. Sarkocy, s jehož jménem je spojen nynější skandál kolem styků šéfa britských labouristů Jeremyho Corbyna s StB, označil Babiše za člověka, který chtěl ze spolupráce s StB těžit a měl rád peníze. „Já na jeho místě bych se všem omluvil a zbytečně bych kolem toho nečeřil vodu,“ řekl Sarkocy.

Podle archivních dokumentů Sarkocy v letech 1980-1984 pracoval na oblastním odboru StB v Bratislavě, později v zahraniční kontrarozvědce a také jako diplomat v Londýně. Právě s jeho působením v Británii v 80. letech se spojují nejnovější informace o jeho schůzkách s Corbynem.

Na rozdíl od svých někdejších kolegů v StB Sarkocy nevypovídal před bratislavským soudem…

číst celý článek…

 

podobné články…

Ostuda ostud. U příležitosti 28 let od revoluce republiku přebírá estébák

Jako zlý sen. Za několik dní se pozice nejmocnějšího muže v …

Milan Knížák: Hnutí ANO je odporné uskupení, které otrocky slouží Babišovi

Bývalý ředitel Národní galerie Milan Knížák je dlouhodobě ostrým kritikem Andreje …