Už 30 let “komunistické demokracie”

REKLAMA

Celá etapa “polistopadové svobody” je za posledních 30.let stále prorostlá komunistickými funkcionáři, kteří si neponechali ani svou hrdost za roky věrnosti KSČ, ani své rychlé ukončení členství v KSČ krátce po listopadu 1989 jako vzpomínku na to, že pro ně vše skončilo a politika je pro slušné lidi.

Pro své vlastní názory, které sdíleli celou řadu dlouhých let, kdy často jako komunističtí prospěcháři a jen sprostě těžili ze svých politických funkcí a zastávali významné posty spojené s řízením socialistického hospodářství si dnes hrají na podnikatelé, co zprivatizovali během pár týdnů to, na co tisíce lidí dřeli celá léta a začali novou “kapitalistickou perestrojku” s  “rudou hvězdou na čele.”

Mrštní socialističtí prospěcháři z KSČ se rozprchli budovat “svobodu a demokracii,” kterou významně hospodářsky ovládají do dnes. A když to nestačí, tak si nakoupí media, aby bylo líp.

Bolševická parodie

Když se po 30. letech “svobody a demokracie” u Čechách podíváme kolem sebe, tak celkem snadno zjistíme, že mnoho pravých komunistů, kteří se dodnes hlásí ke své straně, mají rozhodně lepší charakterové vlastnosti, než jejich bývalí dlouholetí soudruzi, často velmi aktivní komunisté, kteří hned po listopadu od samého počátku řídili privatizaci a likvidaci všeho, co jako “ortodoxní komunisté” celých čtyřicet let z krve a potu dělnické třídy ze zálohy “budovali pro socialismus s lidskou tváří.”

Jak nazvat ty, kteří převlékli už několikrát kabáty od rudé, oranžové až po modré?

“To nejsou jen obyčejní modní manekýni”

Jak ohodnotit ty, kteří uléhali jako ortodoxní komunisté špičky jeden den ke spánku, aby se druhý den probudili jako kapitalisté s nechvalně známou minulostí, kterou se snaží dodnes zakrýt v převlecích politických stran ?

Jak ohodnotit soudruhy a svazáky, kteří jako chameleoni prolézají politické strany, aby nechyběli u rozdělování státních peněz a majetku?

Český národ je pořád plný pokrytců s typickou ztrátou paměti po listopadu 1989.  Tolerance převlečených prospěchářských komunistů a estébáků nás očividně mezi západní státy nepřivedla, jak slibovali politici po “sametu” ale naopak. A jako bonus všechny slušné lidi stále více šmírují a “fízlují.”

Po třiceti letech svobody v Čechách stále z většiny vládnou a ekonomicky naši zemi ovládají převlečení členové KSČ a jejich pohrobci ze SSM v různých politických stranách.

Asi už jen v KSČM jsou ti neslušnější komunisté, kteří po dobu třiceti let svobody nepřevlékli zbaběle kabáty, nekradli, neloupili za bílého dne, nepodíleli se hospodářském a morálním úpadku naši země a dokonce se za zločiny spáchané za socialistických vlád veřejně několikrát omluvili. Možná i za ty, co z KSČ v tichosti jako “kry*y” vylezly, aby začali budovat novou demokracii a svobodu a svými ekonomickými zájmy.

Ještě si mnozí pamatují vtip. “Kdo nekrade, okrádá svou rodinu,” Někteří to vzali po revoluci doslova hákem, krátce po té, co si zrušili paragraf o rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví, začaly známé “loupeže za bílého dne,” které se oficiálně schovávaly za název privatizace, ukončené stejně slavnou prezidentskou amnestií.

Věru ti skuteční komunisté z KSČM za posledních 30 let svobody mnoho hospodářských kauz na svém triku nemají, ale jejich bývalí “barevní”  spolustraníci v dresech  jiných stran jsou na tom o poznání hůř. Zejména u pravicových stran se řada bývalých komunistů dlouho těšila z budování demokracie a svobody až do doby, než je povolal boží soud. Zde už neměli kam utéct, přeběhnout nebo převléknou kabát.

Spravedlnost smrtelnosti dostihne každého.

Asi jedna generace občanské společnosti po sametové revoluci na změnu k lepšímu skutečně nestačí. Aby bylo dílo ke svobodě dokončeno, musí političtí chameleóni volně zhynout. Teprve po odchodu na spravedlnost nejvyšší, bude pozvolný nástup mladých, narozených ve “svobodě” v nadějí pro pravou demokracii a svobodu všech, bez cejchu a přízemních hodnot všehoschopných socialistických prospěchářů s kabáty naruby.

Každý nemusí být politicky činný, stačí jen využít práva svobodně volit a mít oči otevřené.

Doufejme, že snad za pár let vtipu, který vypráví o tom, že u nás vládnou prospěcháři původem z KSČ, akorát nikdo neví v jakých stranách, už nikdo nebude rozumět.

Pak bude svoboda a demokracie, bez nenávisti a lhaní skutečnou hodnotou pro obnovení důvěry v politiku pro budování občanské společnosti bez předsudků.

Stále je mnoho těch, kteří ještě nedávno ve své vlastní naivitě opěvovali prospěcháře s kabáty naruby.  

autor : Michal Riško


Z diskusí a jiných zdrojů :

blesk:

1917:Nevážený a prolhaný Nečesi.
Vjste přece také komunist,jako funkcionář SSM,předvoje KSČjste jím byl.Kolik ODSáků jsou bývalí,pouze převlečení komunisté?A proč jste tu stranu po r.1990 nezakázali jako Němci NSDAP? Protož by převážná část začínající nomenjklatury ODS byli bývalí komanči a níáhle se z nich stali význační podnikatelé a sponzoři ODS.Včetně pana Klause,mohu vám poslat jeho přihlášku do KSČ i s fotkou.A kdy otevřete Fond “Z”,kde jsou zapečetěny složky Stb právě na největší politické prominenty z r.1990.A ti na svých židlích sedí dodnes,na příklad nevycválaný spratek “JUDr” Benda a jiní. číst dál…

svobodny-svet:

estliže se nyní nepodaří ukázat maximálnímu počtu občanů naší země, že po roce 1989 došlo ke spolčení několika desítek osob, kteří se velice rychle zorientovali a obsazením všech tehdy vznikajících stran (Klaus — ODS, Zeman — ČSSD, Dlouhý — ODA), schválením si dohody o spolupráci (Opoziční smlouvy) a neřízenou privatizací si nejprve rozdělili největší podniky v zemi, a kteří pokračují ve snaze likvidovat pro ně nepohodlné… , číst dál…

eurozpravy:

Senát tvoří téměř pětina bývalých komunistů. Ve straně byl Štěch nebo Kubera

Praha – Server EuroZprávy.cz zkoumal, kolik z celkového počtu 81 senátorů je, nebo bylo členem KSČ nebo KSČM. Ač komunisté nemají svůj vlastní senátorský klub, v minulosti nebo současnosti působilo ve straně téměř 20 procent senátorů. číst více…