25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

50.ročník Tourfilm v Karlových Varech

kvlisty archiv

REKLAMA
Od 6. do 7. října bude Tour film v Grandhotelu Ambassador v Karlových Varech probíhat 50. ročník nejstaršího mezinárodního filmového festivalu s cestovatelskou tematikou na světě. Jak prozradili organizátoři na dnešní tiskové konferenci, lidé se mají rozhodně na co těšit. Kromě filmových projekcí jsou pro ně připraveny besedy se známými cestovateli, workshopy s profesionálními fotografy a soutěže. Vstupné je zdarma.

Letošní festival se ohlédne za uplynulými 50 lety a přestaví české cestovatelské legendy. Uvedeno bude více jak 350 snímků ze 45 zemí z celého světa.V rámci doprovodného programu jsou návštěvníci zváni na besedy se známými osobnostmi Miloslavem Stinglem, Jiřím Kolbabou, Vilémem Rudolfem, Vojtou Kotkem, Janem Révaiem nebo například Janem Potměšilem. Zúčastnit se mohou i dvou fotografických workshopů. Prvního, který bude zaměřen na focení v terénu, se ujme Petr Jan Juračka. Druhý bude již v režii Tomáše Třeštíka, s nímž se vydají na fotoprocházku po Karlových Varech. Pořadatelé mysleli i na nejmenší diváky a do programu zařadili filmy a doprovodné akce pro děti a mládež. Chybět nebudou ani nejrůznější hry a soutěže. Filmový svátek vyvrcholí představením Divadla Járy Cimrmana, na nějž bude možné vyhrát v průběhu festivalu volné lístky.
.
.
Karlovy Vary, Tourfim, Volný čas,
.
.
další čtené články….

Korunové dluhopisy, podáno už 25 trestních oznámení

Kvůli kauze korunových dluhopisů premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v květnu odvolal z funkce tehdejšího ministra financí Andreje Babiše (ANO). Babiš korunové dluhopisy v minulosti koupil v objemu téměř 1,5 miliardy […]

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.