*(Ilustrativní fotokoláž KVL

Hejtman Kulhánek dostal od hnutí STAN stopku.

Celorepublikový výbor hnutí STAN, rozhodnul o tom, zda podpoří dlouholetého člena a současného senátora Jana Horníka na kandidaturu do senátu, nebo politického turistu Petra Kulhánka (STAN, KOA, VPM Cheb, TOP09), který získal jako politický cizák nominaci od krajské organizace STAN na Karlovarsku.

Kulhánek není v hnutí STAN. Je členem lokálního hnutí Karlovarská občanská alternativa (KOA) i přes to dostal od krajského výboru hnutí divokou kartu v podobě nominace za STAN na lídra za Karlovarský kraj, kterou si nejspíš vyjednal zákulisními dohodami v současné krajské koalici, kde bral křeslo hejtmana. Místní STAN upozadil svého člena a senátora Jana Horníka.

O Kulhánkovi je známé, že jeho prospěchářský a politický apetit nemá hranice. V minulosti současný hejtman často veřejně opakoval, že si všechny volené funkce ponechá. V jedenu chvíli se kromě veřejných volených funkcí tituloval dalšími funkcemi do dvou desítek a tím všem ukázal, že jeho touha po moci nezná hranice slušnosti a korektnosti.

Je zřejmé, že politickému turistovi Kulhánkovi, jeho choutky po senátorském křesle celkem přehledně republikový výbor definitivně ukončil pod značkou STAN i přes místní koaliční vazaly, kteří se s ním dohodli na podivné politické hře.

Předseda krajské organizace STAN Robert Pisár, tak nejspíš přišel o svého favorita, možná proto moc nechtěl reagovat na dotazy.

“ Rozhodování bylo těžké, protože jde v obou případech o velmi kvalitní kandidáty,“ uvedl na dotaz k výsledku hlasování Pisár. Ale o tom, že Kulhánek byl nedávno vyhodnocen v průzkumech jako jeden z nejhorších krajských politiků pomlčel, protože to údajně nevěděl, a tak se nemůže vyjádřit.

Ale pozadí krajské nominace za jiný politický subjekt nemusí být jen ušlechtilým úmyslem. Kulhánek byl v minulosti na polici vyslýchán pro několik trestních oznámení. ale po každé bez obvinění vyvázl. Zkušeností nejen s policií má současný hejtman skutečně dost.

Faktem je, že Pisár od Kulhánka obdržel nezvyklé výhody pro rezort sociálních služeb, kde dlouhodobě působí a vydatně čerpá veřejné peníze.  Současná „pětikolka“ protlačila v zastupitelstvu nedávno velkorysé podmínky, nejen proti menšině opozičních zastupitelů, ale dokonce i proti záporným stanoviskům právního a legislativního odboru Karlovarského kraje, který je přirozenou autoritou při dodržování zákonnosti přijatých rozhodnutí právně nevzdělaných politiků.

O tom, že se nejednalo o špinavý politický obchod, by se dalo nejspíš s úspěchem pochybovat, protože souvislosti jasně ukazují na radikální změnu, která umožňuje umořit velmi široce náklady do sociálních služeb a zcela uvolňuje z veřejných peněz čerpat tyto prostředky na mzdy téměř v neomezené míře. Slívání veřejných a soukromých peněz tvoří navíc nepřehledné, až netransparentní prostředí, které otevírá cestu pro mnohé spekulace.


„Nevím, zda se někdy v historii stalo, aby Rada kraje předložila materiál do zastupitelstva s vědomím, že s jeho zněním nesouhlasí několik odborů. Je nutné si uvědomit, že politici přicházejí a odcházejí a každá takto prosazená změna takzvaně na sílu, nemá jistotu trvání, zejména, není-li s ní ztotožněn krajský úřad. Navíc v materiálu chyběla jakákoliv ekonomická rozvaha schválených změn, která by objasnila zastupitelům případné finanční dopady do rozpočtu Karlovarského kraje, případně krácení státní dotace v neprospěch některých poskytovatelů sociálních služeb. A to rozhodně nepřispěje k nediskriminačnímu prostředí, jasným pravidlům financování a stabilitě v sektoru poskytovatelů sociálních služeb.“ zaznělo z úst opozičního zastupitele Petra Kubise na jeho sociálních sítích.


„Hlásím možný střet zájmu,“ ozývá se často z lavic zastupitelů

Celá situace nápadně kopíruje Kulhánkovo aktivity v Karlových Varech, kde utápěl dlouhých osm let veřejné peníze občanů v neinvestičních dotacích pro skupiny lidí, které jsou přímo napojeny na veřejné rozpočty. Není tajemstvím, že mnozí jsou zároveň politickými vazaly, jak v hnutí KOA, tak v organizacích města dodnes. Mnozí tito vazalové pečlivě sledují, aby neporušili zákon o střetu zájmu, protože často působí v politice a práci často pod jednou hlavičkou.

Ještě je zde jedna platforma, ukazující na lidi okolo politika Kulhánka, kteří se tváří jako aktivisté, ale ve skutečnosti jsou propojeni politickým zadáním, které se šíří na sociálních sítích účelovým špiněním Kulhánkova oponentů a politických konkurentů často za hranou všech společenských pravidel.
Podle posledních informací se nejspíš jedná o skupinu, která vytváří negativní kampaň a zveřejňuje na sociálních sítích špínu pod rouškou dobrých úmyslů. Vše připomíná novinářské senzace a bludy, které splasknou po uzavření volebních místností, aby se zařadily do dlouhé fronty stovek nesplněných politických slibů. (redakce shromažďuje informace o podlých praktikách z Kulhánkova okolí.)

Kulhánek má k mediálnímu světu jako bývalý novinář blíž než kdokoli jiný, proto se dá očekávat, že z veřejného prostoru může vyplout prakticky cokoliv, aby se později ukázalo, že se jedná jen o předvolební kachnu, která splnila svůj účel.

Kulhánek dostal od hnutí STAN stopku, ale už se dal v médiích slyšet, že bude své volební klání o senát pokoušet za lokální populistické hnutí Karlovarská občanská alternativa (KOA), které je odpovědné za současný ekonomický stav Karlových Varů díky rozhazovačné politice, která trvala celých osm let. Tím se potvrzuje, že Kulhánkův apetit po moci je hlavní motor jeho politické práce.
Na jakém místě Kulhánkova žebříčku se nachází občan a kde je mediální populismus?

By redakce

Related Post