20. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Socha a plivající Klsák z hnutí KOA odhaleni

Karlovarský opoziční zastupitel a známý rozeštvávač Jiří Klsák z hnutí Karlovarská občanská alternativa (KOA) se také zúčastnil slavnostního odhalení sochy Karla IV. Pro své mediální kamarádky K+K uvedl, že se vše zvrhlo v politickou akci hnutí ANO.

Slavnostnímu aktu totiž přihlížel jako jeden z mnoha expremiér Andrej Babiš, který na sochu osobně věnoval více než milion korun. Karlovarský podnikatel František Piškanin se dá považovat za hlavního aktéra stojícího za myšlenkou osazení nové sochy a během svého projevu vzpomenul lidi, kteří mu pomáhali. Například ex hejtmanku Janu Vildumetzovou Mračkovou, která oživila celý projekt.

Naopak, ex primátor a současný hejtman Petr Kulhánek (KOA) podporoval projekt jen planým mluvením, ale nikdy se aktivně nezapojil, stejně jako v mnoha případech, které by mu nevynesli politické body.

„Do sochy jsme umístili vnitřní schránku se seznamem všech donátorů, kteří se na soše podíleli finančně, svou prací i nápady. Je v ní uloženo i memorandum mezi městem a krajem, drobné předměty a také denní tisk. Až bude mít Rotary club v září třicetileté výročí, bude socha doplněna cedulkou se jmény všech, co věnovali na sochu více než deset tisíc korun,“ uvedl Piškanin.

Závist nebo diagnóza?

Kolik peněz na sochu přispěl politik Klsák , který žije z veřejných rozpočtů celý život a více než deset let jako politik si asi každý umí představit sám.

Není to tak dlouho, co Klsákovi na jeho požadavek udělali repliku koruny Karla IV., aby s ní vzápětí pobíhal po celém kraji a jako zastupitel města Karlovy Vary a Karlovarského kraje a exhiboval při každé vhodné i nevhodné příležitosti a zneužíval ji ke své vlastní politické agitaci. Kromě toho se Klsák rád převléká, aby na sebe za každou cenu upozornil, ale tentokrát mu zbylo jen pomlouvání a špinění. 

 

Kdyby Klsáka na chvíli posadili na koně „Klusáka“, tak by možná dal pokoj a neotravoval kamarádku z redakce, aby mu pofoukala nalomené ego a naplivala trochu hnoje na lidi, kteří bez keců otevřeli vlastní peněženku, aby všem udělali trochu té radosti a podpořili místní patrioty.

Klsák nechal vyrobit korunu z leštěného plechu za více než 17 tisíc korun za peníze města.
Za kostým pro krále Klsák z městských peněz nechá zaplatit 26 400 korun a vyrobí jej studio Barrandov.


„Klsáka znám jako politika, pokrytce a šváče, který umí dokonale za zády pomlouvat a špinit druhé, nejvíce své politické konkurenty,“ uvedl jeden z přítomných, který Klsáka z politiky dobře zná.
V hnutí KOA už klusá další Klsák, tentokrát se jedná o synka Klsáka, který se rozhodl si také politikou smočit svůj nos. Syn Klsáka je nově členem výboru hnutí, které za rozkulhané éry v Karlových Varech bylo známé tím, že si veřejné zakázky rozdělovalo mezi své členy, příznivce a rodinné příslušníky.
Není náhoda, že se jedná o hnutí KOA, ze kterého se rekrutuje i současný politický turista Petr Kulhánek, který rozděluje především neinvestiční veřejné peníze Karlovarského kraje za hlasité kritiky úředníků i politiků. Z pozice hejtmana Karlovarského kraje a móresy jemu vlastními s těsnou většinou vazalů pětikoalice se Kulhánek chová, jako by veřejné peníze občanů patřili jemu osobně. Na to, jak se Kulhánek chová při nakládání s penězi občanů byl v minulosti často upozorňován. Marně, nezbývá nic jiného, než aby vše rozhodli opět voliči.

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.