Alžbětiny lázně opět nemají na výplaty, co dělá krizový manažer

REKLAMA

“Krizový manažer na baterky, nebo jen politik, který papouškuje bez řešení to, co každý už dávno ví!”

Město je zachraňuje letos už podruhé krachující městskou firmu, která nemá na výplaty zaměstnanců, včetně “krizového manažera,” kterého si  spolustaníci z hnutí ANO 2011 naordinovali bez výběrového řízení. Navýšený plat politika se mimo jiné  jen promítá do prohlubující se ztráty. Poslední finanční injekci  poslali zastupitelé na účet akciové  společnosti v polovině října, nyní politici posílají dalších 2,8 milionu korun. Přes to, že politici mají krizového manažera, zdá se že dodnes nejsou přijata odpovídající opatření.

„Alžbětiným lázním přidáváme pouze na výplaty, další ztráty nekryjeme. Výpadek je způsobený tím, že mají menší počet klientů, kteří chodí a čerpají služby, a je to například i využití bazénového centra,“ uvedla primátorka pro Babišova média Andrea Pfeffer Ferklová.(ANO 2011)

Ale už zaměstnancům médií ve svěřeneckých fondech Andreje Babiše asi neřekla, že největší poptávku po navýšených mzdách způsobili sami politici, když bez výběrového řízení dosadili politickou nominací svého stranického kolegu zastupitele Benedikta (ANO) na pozici “krizového manažera” a náležitě mu zvedli výplatu, která za řadu měsíců udělala do financí městské akciovky další ” statisícovou díru.”

Primátora spekuluje o tom, že asi pětimilionový výpadek příjmů může mít souvislost s konkurencí jiných bazénů, například v KV Areně. Úbytek klientů zase přisuzuje tomu, že služby Alžbětiných lázní už nevyužívají některé hotely a kvalita služeb není dobrá, co se týče vybavení. Vychvalování personálu je spíš jen zoufalá manažerská technika, kterou se snaží politici zamaskovat, že politicky dosazenému manažerovi navýšili výplatu a logicky se díky dalšímu hladovému krku z balíku na mzdy ujídá z koláře rychleji než bylo počítáno a peníze logicky nestačí.

Ve funkci ředitelky Alžbětiných lázních navíc chce skončit doktorka Stanislava Maulenová. Minulý týden to oznámila představenstvu i  “krizovému manažerovi” Benediktovi, který je tím “krizovým manažerem” a zároveň i předsedou představenstva.

Na co je politicky dosazený “krizový” manažer?

Podle politika Václava Benedikta (ANO) je společnost Alžbětiny lázně ve stejném propadu jako v minulém roce. Podle něj to nesouvisí pouze s odlivem klientely, ale i s odlivem nájemníků či nedostatkem personálu. Doplnil také, že nechybějí pouze peníze na výplaty, ale prakticky na všechno. „Pořád se točíme v kruhu,“ protiřečil si oproti primátorce  pro Babišova media politik z hnutí ANO 2011 Václav Benedikt.

Toto je asi jedna z nejhorších zpráv, kterou politik Benedikt “krizový manažer” mohl vůbec vyslovit, protože právě od krizového manažera, by se už po půl roce dalo požadovat základní ekonomicko hospodářská analýza stavu akciové společnosti s návrhem variantních řešení v oblastech úspor, strukturálních změn dopadů a jednotlivých opatření, která budou aplikována, aby se podnik dostal co nejrychleji z červených čísel. Ale místo toho se politik z hnutí ANO 2011 nechová jako najatý krizový manažer, který sype z rukávu návrhy na řešení, ale spíš jako dobře placený “papoušek” dokolečka memorující všem známý současný stav, který jen dál zoufale dokolečka komentuje v  katastrofických scénářích, za kterých očividně neví jak ven.

V říjnu koaliční politici odsouhlasili Alžbětiným lázním na výplaty 3,8 milionu. Nyní vyčlenili ještě další částku na investice, a to 4,9 milionu bez jakéhokoli výstupu “krizového manažera” s návrhy na opatření.

Naprostou nekompetentnost politika Benedikta jako krizového manažera kritizuje opozice, bohužel i několik manažerů, kteří mají na rozdíl od politika za sebou řízení podniků i v dobách hospodářské krize, ti jen nevěřícně kroutí hlavou na tím, co politik s nálepkou krizového manažera v Alžbětiných lázních předvádí za zvrácenou parodii za tiché podpory spolustraníků z  karlovarského hnutí ANO 2011.

Politici udělali přesně to, co kritizuje Andrej Babiš, který upřednostňuje před politickými nominacemi zkušené a kvalifikované odborníky. V Karlových Varech upřednostnili politici stranickou knížku u společnosti, která je v zoufalé ekonomické situaci se jedná o hazardování s majetkem občanů města a teprve budoucí audity  možná odhalí skutečný stav, protože politici jak známo o problémech rádi nemluví.


Na co  politici mysleli, když si udělali z  kolegy krizového manažera, který nikdy před tím tuto profesi nevykonával.

Úkolem krizového manažera a krizového řízení je pomoci firmě překonat soutěsku smrti, transformovat ji a nastartovat její další růst nebo připravit společnost na cíl, který byl zadán vlastníkem.

Typická doba průměrného projektu restrukturalizace je 6 měsíců až 1 rok.

Během krizového managementu se v rámci restrukturalizace firmy zaměřuje na:

  • Zajištění provozních financí s důrazem na tržby a marži
  • Zprůhlednění chodu organizace a nasazení důsledného controlingu
  • Snížení zbytných nákladů při maximálním možném zachování klíčových kompetencí pro další růst
  • Zavedení procesního řízení
  • Osobní odpovědnosti a motivaci zaměstnanců

Nedílnou součástí je důraz na stanovení strategické vize pro další růst společnosti.


 

zdroj:YOUTUBE