20. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Astronomické dluhy v krajské nemocnici dále rostou

REKLAMA

Hospodaření manažerů v Karlovarské krajské nemocnici bylo pro mnohé zastupitele šokem. Krajský radní Bureš (ODS) omlouval rostoucí dluhy tím, že podobná situace je i v jiných nemocnicích v České republice.

Podle slov některých zastupitelů jsou za rostoucí dluhy odpovědní politici z rady kraje.

Obviněný komunista v kauze ROP Severozápad Jaroslav Borka uvedl, že je i mnoho nemocnic, které jsou v plusu.

Z diskuse zastupitelů vyplynulo jasně i to, že přehnaná předvolební kritika ex hejtmanky Mračkové, kterou dnes sama spíš omlouvá, byl více jen další marketingový útok na důvěřivé voliče. Veřejná vystoupení především politiků hnutí ANO se ukazují více jako permanentní marketingovou kampaní, která má za cíl udržet posbírané voliče, než seriozní a věcná soutěž politických názorů.

Bohužel to mohou voliči hodnotit až po několika rocích vládnutí politiků, kteří dnes mluví úplně jinak, než těch několik týdnů před volbami, kdy jela mašina politického marketingu naplno se sliby pro každého. Vše  jen potvrzuje, že mnoho slibů nebylo a nejspíš ani nebude splněno. Důležité pro politiky je, aby jim jejich „snahu“  voliči co nejdéle uvěřili. Ale výsledky a následné chování, zamlčování faktů jsou už jen smutnou realitou, která se v mediích placených ze soukromých zdrojů už na veřejnost moc nedostane.

Asi jen blázen by si mohl myslet, že se jedné „politické firmě šťastných voličů“  stále všechno daří a každému je líp, že už to ani lepší být nemůže. 

Na druhé straně jsou v politice rádoby filozofové, kteří se snaží držet směr, jehož korouhvička se netočí v pravou chvíli, jako na povel podle toho, kdo by je mohl volit. Takový voliči jsou zvědaví a čtou volební programy a ví přesně koho volí. „Nejsou to výrobky „naprogramovaných herců z Agrofertu,“ ale osobnosti, od kterých se dozvíte, že nejste skvělí a hlavně nikomu neslibují, že „Bude líp,“ když ví, že je všechno jinak.

Zdravotnictví je protkáno nespravedlivými smlouvami s tajnými a rozdílnými platbami za výkony, které hnutí ANO za dlouhá léta doposud nevyřešilo i přes to, že všude vládnou a mají řadu let ministra zdravotnictví a politiky za ANO se to v celé zemi jen hemží.

„Ještě před třemi roky hejtmanka Mračková kritizovala ostatní politiky nekompromisně tvrdě a velmi hlasitě v soukromých médiích svého stranického šéfa.  Dnes se korouhvička podle situace otáčí, bývalá členka ODS persifluje bývalého člena ČSSD prezidenta Zemana. Nový kabát hřeje, i když dost narychlo převlečený.“

Podle slov opozice, jde pod vedením současných a bývalých členů ODS nemocnice od „desíti k pěti.“ Heslo „bude líp“ se opět ztrácí v neurčitém čase, dluhy v nemocnici neklesají, ale naopak stále rostou.

Opozice bije na poplach, ale koalice po té, co se všichni vypovídají jede dál směrem k „pekelné bráně“ narůstajících dluhů hrozících tím, že se věřitelé mohou kdykoliv přihlásit o své peníze, které nemocnice nemá. Není jisté, co se vlastně děje, nic konkrétního pro oddlužení KKN na stole není. 

Asi nejpřínosnější diskusní příspěvek měl senátor Jan Horník, kterého si dohodnutá většina jen v klidu vyslechla s výsledkem a koaličním návrhem na řešení nula. Nemocnice se nedofinancuje a nejspíš pojede dál s hrůzostrašnými dluhy, které podle trendu posledních let za jejich dohlížení bez řešení jen dál porostou na vrub občanů Karlovarského kraje. Plán na to, co dál, „Aby bylo líp,“ stále veřejnost nezná.

Několik čísel děsící i zdravé lidi, která vycházely z úst členů představenstva.

59 mil. korun meziroční ztráta, 149 mil. korun pohledávky za 2018, 60 mil dohadná položka u VZP v Chebu, 538 ztráta z minulých let…


CO SE PODAŘILO PŘED KOMUNÁLNÍMI VOLBAMI UTAJIT?

UŽ V ROCE 2018 PŘED VOLBAMI VLÁDNOUCÍ A MORALIZUJÍCÍ POLITICI DOKONCE „ZATLOUKLI“ I VÝROČNÍ ZPRÁVU, PROTOŽE PRÁVĚ PŘED VOLBAMI BY VYŠLO NAJEVO, JAK TRAGICKÉ JSOU HOSPODÁŘSKÉ VÝSLEDKY V KARLOVARSKÉ KRAJSKÉ NEMOCNICI. I NA TO SENÁTOR  HORNÍK UPOZORNIL 13.12. 2018.

Poprvé v historii se takticky projednávalo hospodaření teprve až po komunálních volbách. Nejspíš, aby černá kaňka v podobě obří  finanční díry v nemocnici neulpěla na vymazlené reklamní kampani těch „POLITIKŮ“, co si vzali v roce 2011 do hlavy, že i když ve skutečnosti líp není, tak za každou cenu bude, ale  v roce 2020 je to bohužel pořád jen na masivně nasazených předvolebních billboardech.  

NIC PODSTATNÉ SE ZATÍM NEZMĚNILO, PRÝ BUDE LÍP.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.