25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Ano bude vládnout nejspíš dál

REKLAMA

Andrej Babiš se může klidně smát, protože plánované předvolební koaliční bloky, které mají slabou podporu voličů k sestavení koalice bez hnutí ANO nepovedou. Problém rozdrobenosti politických stran nahrává jednoznačně hnutí ANO.

V hospodách, kavárnách i na demonstracích se hovoří o tom, jak hnutí ANO skončí, ale současná politická matematika je  úplně jiná.

Až se opoziční strany spojí, tak může paradoxně dojít k opačnému efektu a mobilizace voličů hnutí ANO může volební výsledek ještě navýšit. Česko je zemí mnoha pokrytců, práskačů a prohazováků, kterým se nedá moc věřit, a to bude hrát také svou významnou roli.
Ohebná pravda „profesionálních medií“ v rukou politiků opět ukáže. Lži se mohou změnit na pravdu, nebo senzace ve fiasko. S blížícím se termínem voleb se mnozí dozví nové a překvapivé politické story.
Peníze v mediích čarují už od nepaměti a pro voliče je lepší vědět, než jen číst doporučenou pravdu z novinových stánků nestačí. 
Mnoho „lotrů, pedofilů a jiných skandálů“ se po volbách ukáží jako nepodložené informace, které jen unikly ze zdrojů pochybné existence. Vše se v tichosti vyřeší kratičkou omluvou a pojede se dál. Pravda opět zvítězí, ale to už bude po volbách.

Porážka nejsilnější vládní strany údajně není možná díky roztříštěnosti opozičního spektra a neférovému volebnímu systému, který znevýhodňuje menší subjekty. Je to i příčina toho, proč demokratické opoziční strany (ODS, Piráti, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN) získaly v posledních sněmovních volbách jen 70 mandátů.

Krajská politika

Volební situace se může zopakovat v letošním roce a přehledně politickou mocí opět ovládne většinu krajů hnutí ANO. Volby do krajů mohou být i lakmusovým papírkem pro volby do sněmovny a mnozí politici už kují předvolební spojenectví, aby se oklikou propasírovali volebním sítem.

V Karlovarském kraji budou korupčními skandály známou  ODS podpírat hned dva další subjekty, a to Soukromníci a KDU ČSL, která má sice úplně jiné hodnoty než ODS, ale zde bude více platit to, že účel světí prostředky, než držení stranické linie, morálky a vize. Ta je srovnána již dohodou o zobchodování případné politické moci, o kterou společně usilují.

Podle webu mandaty.cz ani účelová volební spojení významně nezmění voličskou podporu.

Vláčení Andreje Babiše médii příliš nezabírá, možná bude platit to, co zničilo všechny politické strany v minulosti.

Češi politikům, které volili nejsou ochotni odpouštět korupční skandály, které se provalí na veřejnost, které se v hnutí ANO potvrdily v Brně.


Brněnská korupční kauza Stoka nabírá obřích rozměrů, obviněno dalších 26 lidí

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.