25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Bez svolení občanů připravují zadlužení města 700 milióny

REKLAMA

Politické vedení města Karlovy Vary ve složení hnutí ANO, ODS a KARLOVARÁCI  porcovali na jednání zastupitelstva zakázky a investice, kterými chtějí na dlouhá léta zadlužit veřejný rozpočet města ve výši 700 miliónů korun.

Mimo jiné chtějí politici nakoupit ubytovnu v Tuhnicích za 75 miliónů korun, a opravovat prostor před Thermálem, který je v majetku státu.

Někteří zastupitelé chtěli, aby měli právo schvalovat peníze z úvěru, ale to se koaličním mocipánům nelíbilo.

Peníze se nejspíš jen rychle a nenávratně utratí

V zásobníku projektu není ani jediná investice, která by byla v reálné době návratná a následně generovala pracovní místa nebo finanční prostředky, které by byly budoucím příjmem města.

Politici žijící v  okolních obcích mají často peníze na účtech a hospodaří kladně, ale v Karlových Varech se z průvanu v městské pokladně pomalu stává město topící se v dlouhodobých dluzích.

Vše vypadá, tak že některé investice dokonce vytvoří další mandatorní výdaje města, které budou dál zatěžovat veřejný rozpočet.

Celá zoufalá diskuse zastupitelů vyústila tím, že politici chtějí všechny peníze utratit v příštích dvou létech, a vše si pojistili tím, že v zásobníku projektů mají připraveno na utracení celkem akce za 850 miliónů, kdyby nějaká akce nevyšla, aby pokud možno stihli utratit do mrtě všech 700 miliónů z dluhů, které se chystají nadělit bez referenda občanům města Karlovy Vary na budoucí roky.

Zastupitelé schválili přidělení zakázky „Poskytnutí úvěru pro Statutární město Karlovy Vary na financování investičních a rekonstrukčních projektů v letech 2020 – 2023“ z 35 členů zastupitelstva, jen 21 hlasy koaličních zastupitelů.

Občané města budou splácet dluhy současných politiků do roku 2035. Jaký bude stav investic, nebo jejich návratnost kolik vydělají nebo prodělají s péčí řádného hospodáře po doplacení obřího úvěru současní politici na zastupitelstvu vůbec neřešili.

Opravdu přišli řídit město jako firmu, nebo v pokladně zůstane jen obří díra a dlouhé roky splácení? 

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.