22. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Politický boj o Karlovarský kraj trvá

REKLAMA

V pořadí již druhé jednání zastupitelstva Karlovarského kraje ukazuje tu nejhrubší politickou kulturu při boji bez pravidel o moc, kterou chtějí politici mít nad veřejnými penězi. Ano vzájemné napadání politiků se jeví více aktivní právě o peníze, než o to, co vlastně chtějí udělat dobrého pro občany. Ukazuje se v celé nahotě hnus, který pomalu vytéká při jednání politiků.

To, že politická kultura je zjevně nejnižší v celé zemi dokazuje především fakt, že Karlovarský kraj nemá  zvolené členy rady a hejtmana, ani 45 dní po volbách.

Asi politikům nestačí ani to, že z kraje lidé odcházejí každý rok po stovkách a hlavně díky jejich práci se kraj stále rychleji vylidňuje. Hlavní je uchvátit moc nad penězi občanů a vládnout železnou pěstí. která už vykopala nejen hluboké příkopy, ale je i dlouholetou ostudou malosti a chamtivosti politiků, kteří jsou jen odrazem společnosti v Karlovarském kraji.
To, že politici zde už řadu let řídí jen „navoněnou bídu“ a žebrotu nejchudšího kraje, ze kterého lidi utíkají,  jim zřejmě stále nedochází, protože politiku mohou dělat i na dluh, který za ně budou lidé řadu let splácet.
V posledních dnech lidé zaznamenali mnoho lží a spekulací o tom, jak se vyvíjí  politická nenávist a snaha o přetahování  trapných a často i nezpůsobilých loutek s mandáty na jednu, či druhou stranu nesmiřitelných táborů politiků, kteří předvedli hlavně to, že věřit jim nemůže už vůbec nikdo.
Falešní lidé, bez cti a morálních hodnot jsou vzorem politické kultury současnosti. Často navenek jen hrají svůj zájem o občany, ale ve skutečnosti jdou po moci a penězích, které jim nikdy nepatřili.
Kde jsou ti vážení občané?
Místo nich se objevují většinou jen uměle vytvořené marketingové loutky bez minulosti v zákulisí se svými  mocipány, kteří si je chovají jako opičky ze ZOO pod značkami „volte nás, my všechno zařídíme.“
Mnozí už možná ani neví, že mnoho lidí v Karlovarském kraji řadu let žije na pokraji žebroty.
Nezodpovědní zastupitelé nejspíš dovedou kraj do rozpočtového provizoria. Jediné co volení zástupci stihli minulou část jednání je slib, který kandidáti Karlovarského kraje složili minulý čtvrtek. Hejtmana a krajskou radu však nezvolili. Ani jeden z táborů neměl dostatek hlasů, aby složil funkční krajskou koalici.
V této chvíli existují v Karlovarském kraji celkem tři bloky. První s 21 mandáty drží pohromadě bývalý primátor Karlových Varů a lídr Starostů a nezávislých Petr Kulhánek, za kterým stojí kromě STAN ještě například Piráti či TOP 09. Druhý blok tvoří hnutí ANO s 13 mandáty se sympatiemi ODS . Třetí blok se skládá z ODS, KDU-ČSL a regionálních uskupení má sedm mandátů. Potřebnou většinu 23 hlasů nemá nikdo. Tu by mohli dodat čtyři zastupitelé za SPD, ale s těmi se zatím nikdo spojovat nechce.

Asi největším paradoxem je, že jazýčkem na misce vah bude zřejmě korupcí opředená ODS, kterou za zlodějiny kritizuje Andrej Babiš od vstupu do politiky, do které nikdy nechtěl.


zdroj:ČT

 

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.