Bistro na Rolavě se otevře na jaře

REKLAMA

Asi v polovině května příštího roku by se mělo na karlovarském koupališti Rolava otevřít nové bistro. Vedení magistrátu totiž už schválilo zhotovitele nové budovy, ve které se bude nacházet občerstvení s letním provozem.

Za 4 miliony 900 tisíc korun bez DPH je vyhrála ve výběrovém řízení firma SVS 2000. Primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO) uvedla,  že vítěz výběrového řízení vzešel ze sedmi společností, které se přihlásily.

Předešlá podoba bistra hodně rozvířila karlovarské emoce. Původní projekt kamarádů zastupitelů Kulhánka a Klsáka (oba KOA) byl 2,5 milionu dražší. Z bývalé koalice předražený projekt z pera studia Hangár kritizoval a hlasitě odmítal ex náměstek Michal Riško, proto nakonec k výstavbě restaurace s nesmyslným celoročním provozem nedošlo.

“Kulhánkovo klientelismus rozčiloval mnoho lidí a spolupráce s ním byla věru těžká. Byly momenty, které už se nedaly tolerovat a nesmyslně předražená restaurace s neúčelným celoročním provozem byla pro mne poslední kapkou, která mi spolupráci s Kulhánkem definitivně zošklivila,” doplnil ex náměstek Michal Riško. 

Naopak současný, policií obviněný náměstek Petr Bursík (ODS), stavbu za více než 7 miliónů už jako opoziční zastupitel propagoval. Co ho skutečně k veřejným projevům na zastupitelstvu motivovalo se nejspíš nedozvíme, ale účelnost, efektivnost a hospodárnost to určitě nebyla.

Původní kapacita počítala se sto padesáti místy a zimním pavilonem. Taková restaurace je na Rolavě  podle současného vedení města zbytečná. Primátorka města a někteří členové vedení města kritizují stejně jako ex náměstek Michal Riško vnitřní sezení a zimní provoz, proto současné vedení města od původních plánů částečně upustilo.

„Z vypracované studie jsme ale vycházeli, protože už na ni bylo vydáno stavební i územní povolení. Kdybychom ji zásadně měnili, zdrželo by se nám to o další dva roky,“ upřesnil  pro Deník náměstek primátorky Tomáš Trtek (ANO).

“Dalším absolutním nesmyslem ex primátora Kulhánka bylo vysoutěžení provozovatele gastro provozu na neexistující budovu,” uvedl Michal Riško.

„Venkovní část počítá až s dvěma sty místy k sezení, vnitřní se stovkou. Vycházeli jsme především z toho, že lidé chtějí sedět na zahrádce,“ vysvětlila Pfeffer Ferklová. Na venkovní zahrádce, která bude variabilní, se například bude moci i grilovat. Občerstvení by se na Rolavě mělo začít stavět už tento týden. Zatím není jasné, kdo ho bude provozovat. Město pro něj bude hledat nájemce, kde hlavním kritériem bude nabídnuté nájemné. K dispozici bude mít základní vybavení. „Zbytek si pořídí sám,“ dodala pro Deník primátorka.

Výběrové řízení na provozovatele bistra s letním provozem vypíše karlovarský magistrát na začátku roku 2020.