Keramka už hlinitan v betonech nemá

REKLAMA

Nový posudek, který si nechal  vypracovat Karlovarský kraj říká, že beton neobsahuje hlinitanové části, ale směsný cement.

Rekonstrukce stávajícího objektu keramické školy je údajně stanovena na 350 milionů korun. Demolice je prý levnější, ale neexistují ani projekty na nový objekt.

Hejtmanství usiluje o to, aby Ministerstvo kultury sňalo památkovou ochranu školy a tím si případně otevřelo cestu k demolici bez možnosti vyjádřit se k dalšímu nakládání s budovou památkáře. „V nejbližší době se musíme rozhodnout, jak budeme postupovat. Tlačí nás čas, výukové prostory chybějí,“ uvedla hejtmanka pro tisk. 

Památkáři z Lokte vítají to, že podle nejnovějšího posudku historické budovy Střední uměleckoprůmyslové školy v Karlových Varech nehrozí její přímá likvidace z důvodu, který původně kraj rozšířil do medií.

Kraj, ale do dnešního neřekl jasně jak se hodlá k celé věci postavit. Prázdné prostory a vyklizené byty pomalu začínají chátrat a každá další zima si vybere daň v podobě dalšího poškození krásné historické budovy.

„Destruktivní zkoušky ale prokázaly, že je beton za hranicí životnosti,“ zdůraznila hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO), která zbourání památky ještě nevzdává.