14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Budou mít Karlovaráci levnější teplo?

REKLAMA

Sokolovská uhelná  zásobuje na 36 tisíc domácností a dalších odběratelů v celém kraji. Od nového roku zlevní ceny tepla o deset procent.

Snížení cen společnosti umožnily úpravy teplárenského provozu po odstavení provozů zplyňujících uhlí. Nový ceník je platný od 1. ledna 2021.
Odběrateli jsou především městské nebo soukromé společnosti, které teplo dále dodávají svým koncovým zákazníkům.
Podle místopředsedy představenstva Sokolovské uhelné, Davida Najvara se mohou odběratelé spolehnout, že sleva bude minimálně do roku 2035.

Karlovy Vary mají svou vlastní městskou teplárnu, ale politici ji pronajaly na deset let soukromé společnosti známého podnikatele Karla Holoubka , která dostala 50% slevu na nájem a nyní dostane desetiprocentní slevu na teplo.

Politici Karlových Varů pod vedením hnutí ANO schválili pře měsícem bez výběrového řízení  další prodloužení pronájmu městské společnosti Karlovarská teplárenská o deset let firmě Karel Holoubek a. s.  a zároveň snížili nájemci pro letošní rok nájem na polovinu, a to s ohledem na dopady koronavirové krize. Informace uvedl novinářům náměstek primátorky Tomáš Trtek (ANO).

Město místo 16.miliónů, dostane jen 8 miliónů.

Opoziční zastupitelé na posledním zastupitelstvu uváděli, že pronajmout teplárnu na dalších deset let není nyní rozumné. Navrhovaná a transparentní řešení  buď vyhlášení koncesního řízení nebo kratší prodloužení smlouvy, než  pomine koronavirová krize a ekonomika se opět vzpamatuje.

Budou za teplo platit občané „Kocourkova“ méně ?

Zdali se desetiprocentní sleva promítne do cen pro koncové zákazníky, nebo ji soukromý nájemce ponechá jako svůj soukromý zisk, bude místo zastupitelů města rozhodovat o slevě soukromá firma.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.