25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Lidé už brzy poznají na výplatách jak se velkým firmám v kraji daří

KVL facebook

REKLAMA

Velkým zaměstnavatelům v regionu se většinou  dařilo, hledají nové lidi a současní zaměstnanci si od Nového roku také finančně polepší.

Odboráři i politici mají radost, hejtmanka Vildumetzová dostala a Sokolovsku tisíc hlasů navíc oproti ostatním lídrům stejně jako před čtyřmi roky hejtman Novotný, který startoval na kandidátce okolo desátého místa. Inu sokolovská tísícovka hlasů umí dělat hejtmany.

A o kolik peněz si lidé (voliči) přilepší ve velkých společnostech regionu?

 • Sokolovská uhelná
  Zaměstnanců: 3120
  Průměrný plat: v roce 2017 překročí 32 000 korun
  Výhled: Společnost prošla restrukturalizací za významné státní podpory a stejně jako její dceřiné společnosti přibírá opět  nové zaměstnance. Bude záležet na ekonomických výsledcích,  aby mohla mzdy zvýšit o víc než 2,5 procenta mzdy. To již dnes zaručuje zaměstnancům (voličům) před Vánocemi podepsaná kolektivní smlouva. Společnost si ještě před vánoci koupila od státu k ježíšku elektrárnu v Tisové, kterou se dlouhodobě neúspěšně snažila získat, ale podařilo krátce před volbami do kraje.
 • Witte Automotive
  Zaměstnanců: Witte Nejdek 2000, Witte Ostrov 300
  Průměrný plat: 29 000 korun
  Výhled: Rok 2016 byl pro firmu velmi úspěšný, chce pokračovat i v příští roce v rozvoji.
 • Thun 1794
  Zaměstnanců: 670
  Průměrný plat: na 19 000 korun
  Výhled: Společnost má za sebou rok bez větších turbolencí. Příští rok plaánuje udržet stejný trend za předpokladu, že nedojde k významnému otřesu na trhu by mohl i příčtí rok být stabilní.
 • Moser
  Zaměstnanců: začátkem roku 315
  Průměrný plat: 29 500 korun
  Výhled: Tržby za rok 2016 budou vyšší než v roce 2015 zejména díky lepším prodejům v České republice a to 391 milionu Kč. Moser čekají také oslavy 160 let od založení firmy. K této příležitosti je zhotovena výroční kolekce, kterou představí na akcích nejen v ČR, ale i v zahraničí.
 • Léčebné lázně Jáchymov
  Zaměstnanců: 602
  Průměrný plat: 22 130 korun
  Výhled: Společnost v příštím roce plánuje zvyšování mezd, u některých profesí až o desítky procent. Po druhém kvartálu přidá plošně 4 %, další platové úpravy budou záležet na ekonomických výsledcích.

Ano i zde bude líp nejen zaměstnancům, ale i jejich zaměstnavatelům, pod zbrusu novým vedením kraje to půjde jako po másle, všem se bude náramně dařit a ještě jako bonus bude kraj plnit své předvolební sliby a možná začne už konečně proplácet tu dálniční známku, aby bylo už všem voličům hnutí ANO líp.

SLIBY Z PŘEDVOLEBNÍHO SPECIÁLU JANY VILDUMETZOVÉ

zdroj : zaktv.cz , shlédnout celé video zde… 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.