Čtyřdenní výlet se uskutečnil pro seniory z Úvalské klubovny od čtrnáctého do sedmnáctého srpna 2023 v Moravskoslezském kraji.
V ranních hodinách dne 14. srpna se sešlo šedesát seniorů na dolním nádraží. Autobus přijel před sedmou hodinou, který řídil pan Petr. Senioři nastoupili a pan řidič mohl vyjet směrem přes Prahu do Ostravy. V autobuse dala instrukce paní vedoucí zájezdu Milada, aby se všichni dozvěděli o průběhu čtyřdenního zájezdu. Po dvouhodinové jízdě autobus zastavil, senioři se protáhli a odskočili si na toaletu na benzínce Berounka. Po třicetiminutové přestávce pan řidič mohl pokračovat dál k zámku Nové Hrady.
Tento nádherný rokokový zámek se nachází ve stejnojmenném městě v Nových Hradech nad Metuji. Nechal ho vystavět v roce 1741–1803 český botanik Jan Nepomuk, hrabě ze šlechtického rodu Buquoyů. V roce 1989 byl zámek vrácen restitucí vnukům majitele textilního továrníka Josefa Bartoně z Nového Města nad Metuji. Ti ho nabídli k prodeji. Manželé Kučerovi ho zakoupili v roce 1997, dodnes probíhá rozsáhlá rekonstrukce areálu.
Po prohlídce nádherného zámku a zahrady se odebrali do zámecké restaurace, kde měli objednaný oběd, guláš s knedlíkem. Kolem třetí hodiny se odebrali k autobusu, nastoupili a pan řidič s nimi mohl jet směr Ostrava. Kolem páté hodiny byla dvacetiminutová přestávka v Motorestu Čenda. Po přestávce pokračovali v cestě a pan řidič je bezpečně dovezl až na koleje Poruba VŠB-TU Ostrava. Zde se ubytovali a potom šli asi sto metrů na večeři do tříhvězdičkového hotelu Garni – Menza. Po večeři se vrátili na kolej a měli volný program.
Ráno od osmi hodin je čekala snídaně v jídelně na švédských stolech. Po snídani kolem desáté hodiny měli další výlet, a to do Dolních Vítkovic. Byl to průmyslový areál dolu Hlubina a pece Vítkovických železáren. Zde byli rozděleni na tři skupiny s průvodcem a každá skupina dostala helmu jiné barvy. V roce 1998 se tady zastavila těžba. Areál je dnes chloubou Ostravy a celého Moravskoslezského kraje. Po zajímavé prohlídce se odebrali k autobusu a ten je odvezl k Radniční věži. Tato věž byla postavena v roce 1445-1448 Mikulášem ze Sedlešovic. Věž spojuje Horní náměstí s Masarykovým náměstím. Věž je vysoká 66.58 m. Odtud je krásný pohled na celou Ostravu. Kolem páté hodiny přijel autobus, který je odvezl zpět na koleje na večeři. V půl osmé se byli podívat ve Stodolní ulici, kterou prošli a někteří poseděli v místních barech.
Další den po snídani se jelo na hrad Hukvaldy. V Hukvaldech se narodil hudební skladatel Leoš Janáček. Na hrad se šlo do kopce, při cestě, když máte štěstí, tak uvidíte v oboře stádo daňků. Také je možno vidět sošku lišky Bystroušky, o které napsal bajku spisovatel Rudolf Těsnohlídek. Soška byla třikrát obnovena, jelikož ji vždy někdo ukradl. U hradu na účastníky zájezdu čekali dva průvodci. Senioři byli rozděleni na dvě skupiny. Nejdříve se šlo do kaple sv. Ondřeje. Na vrcholku hradu je Janáčková lavička, kam chodil Leoš Janáček skládat hudbu. Po prohlídce hradu se odjelo na oběd do Kopřivnic, restaurace Jehlan. Další návštěva byla Auto-Moto-Muzeum, kde si mohli prohlédnout historická auta a motorky. Před pátou hodinou přijel autobus a odvezl je zpět na koleje. Tento den byl pro seniory náročný.
Poslední den po snídani, kdy si všichni sbalili zavazadla, se s nimi autobus rozjel k domovu. V Hradci nad Moravicí v okrese Opava navštívili zámek Červený Hrádek a kousek od něj je starší Bílý zámek. K Bílému zámku se projde hlavní vstupní bránou zámku Červený Hrádek. Od roku 2001 je národní kulturní památkou a je veřejnosti přístupný. Po nádherné prohlídce všichni nastoupili a pan řidič mohl jet k domovu. Cestou byli dvě dvacetiminutové zastávky.
Všichni v autobusu poděkovali paní vedoucí zájezdu Miladě za skvělé výlety a panu řidiči Petrovi za každý den, že je bezpečně přivážel a odvážel na výlety. Před osmou hodinou přijeli do Karlových Varů, kde se rozloučili a odjeli s krásnými zážitky k domovu.