14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

REKLAMA

Ve čtvrtek 29. června 2023 se sešlo na horním nádraží deset turistek. Zakoupily si lístek do stanice Nejdek Sejfy a odebraly se k vlaku, který jim přijel na třetí kolej po desáté hodině. Všechny turistky nastoupily, kde bylo volno, jelikož vlak byl plný školáků, proto seděly každá jinde. Vlak se s nimi rozjel. Ve vlaku seděly už dvě turistky, které nastoupily na dolním nádraží. Cesta byla příjemná. Na další zastávce v Nové Roli přistoupila další turistka. Počasí bylo krásné a pohled z vlaku na přírodu nádherný. Po necelé hodině jízdy vlak zastavil ve stanici Sejfy, kde turistky vystoupily a daly se směrem tentokrát po žluté turistické značce. Šly lesní cestou, sluníčko jim krásně svítilo. Cestou si povídaly a pozorovaly lesní přírodu. Po necelé hodince došly k rozhledně Pajndl. Je to krásná masivní rozhledna.

Tato pěkná rozhledna stojí na Tisovském vrchu. Je to čtvrtá nejvyšší rozhledna v Krušných horách. U rozhledny byla od roku 1908 restaurace, která během druhé světové války zanikla. Rozhledna je vysoká dvacet čtyři metrů, stojí na masivní žulové skále.

U rozhledny se turistky nasvačily a některé šly vyšlápnout sto jedenáct schodů, aby se mohly podívat z rozhledny na Krušné hory a Slavkovský les. Je to nádherný pohled, když je krásné počasí.

Po prohlídce a odpočinku se vydaly zpět turistickou lesní cestou. Kousek níže cesty byla dost kamenitá, musely turistky dávat pozor, aby neupadly.  Cestu dolů dobře zvládly a už pokračovaly pěknou lesní cestičkou.

Po pár metrech spatřily studánku, kde si načepovaly pitnou vodu a pokračovaly dál k vlakovému nádraží. U nádraží se čtyři děvčata rozhodla, že pojedou domů a deset turistek, že se půjdou občerstvit do restaurace SEIFERT. Sešly pár metrů s kopce, až došly k restauraci. Tam je přivítal číšník, který to nemá lehké a nosí občerstvení po železných schodech. Na to, že má tak náročný terén, tak byly rychle obslouženy. Ženy se naobědvaly, poděkovaly a rozloučily se s číšníkem. Po odpočinku se vydaly na zastávku k vlaku. Vlak jim přijel sedm minut po třetí, do kterého nastoupily a odjely směrem Karlovy Vary. Na horním nádraží v Karlových Varech vystoupily a rozloučily se. Dva měsíce budou mít prázdniny. Ale určitě si některé udělají výlet i přes prázdniny.


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.