13. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Dálnice D6 je v Karlovarském kraji bezplatná.

Karlovarské listy ilustrační foto

REKLAMA

Slib, že od ledna bude dálnice D6 v Karlovarském kraji bez poplatku, je splněn.Dosluhující ministr dopravy  Sobotkovi vlády pod vedením ČSSD Dan Ťok (ANO) již podepsal vyhlášku, která od 1. ledna 2018 osvobodí od dálničního poplatku 41 kilometrů. Jedná se o úseky, které tvoří obchvaty měst nebo přes které vedou silnice prvních tříd. Vyhláška ministerstva mimo jiné určuje podobu nových dálničních kuponů, které se začnou prodávat od prosince. Ceny dálničních známek pro rok 2018 zůstávají stejné jako pro rok letošní. „Známku ovšem nebudou řidiči od ledna potřebovat na několika dalších úsecích dálnic mezi něž patří i dálnice D6 mezi krajskými Karlovými Vary,“ oznámil Ťok.

Splněn je dva roky starý předvolební slib hejtmanky a poslankyně Vildumetzové, který spočíval v tom, že kraj bude občanům proplácet polovinu dálniční známky, do doby něž bude dálnice hotová.

Vildumetzová dnes médiím oznámila své rozhodnutí , že bude poslankyní i hejtmankou, i když neuvolněnou.

Sama  ale přitom před časem aktivně kritizovala kumulaci funkcí i v případě exhejtmana Josefa Novotného. Odůvodnění, že dostala od voličů mandát poslankyně s velikým počtem preferenčních hlasů je pro Vildumezovou nejen velikým závazkem, ale i problémem, se kterým se bude muset rychle vypořádat. Její předchůdci, kteří si vysoké politické funkce kumulovali, byly zdrojem nejen kritiky veřejnosti, ale i spolustraníků. 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.