25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Dělá ČSSD kampaň za státní peníze?

Je to předvolební kampaň za státní peníze, říká Richterová o kontrolách zaměstnanců ve firmách Kontroly Státního úřadu inspekce práce, kterých se účastnili i Jana Maláčová a její poradce Matěj Stropnický, jsou pouze částí předvolební kampaně sociálních demokratů, myslí si místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová. O zvláštním přístupu ministryně práce a sociálních věcí se diskutovalo v Otázkách Václava Moravce.
REKLAMA

Tak to vypadá když si to rozdávají pirátští pionýři ze socialistickými svazáky.


Je to předvolební kampaň za státní peníze, říká Richterová o kontrolách zaměstnanců ve firmách

Kontroly Státního úřadu inspekce práce, kterých se účastnili i Jana Maláčová a její poradce Matěj Stropnický, jsou pouze částí předvolební kampaně sociálních demokratů, myslí si místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová. O zvláštním přístupu ministryně práce a sociálních věcí se diskutovalo v Otázkách Václava Moravce.

Právě moderátor pořadu České televize upozornil na to, že zatímco Maláčová chodila na kontroly do soukromých firem, zaměstnanci ve státní České poště vyhlásili stávku. Vadí jim například zhoršování pracovních podmínek. 

Zaskočená ministryně ovšem nebyla schopna vysvětlit, proč prioritně neřešila problémy ve společnosti, která patří do gesce ministerstva vnitra, tedy jejího stranického šéfa, Jana Hamáčka. „My jsme tento týden zahájili druhou vlnu kontrol, takže prosím nepředjímejme. Vyčkejte, co se bude dít,“ bránila se Maláčová. 

Argumentovat, proč se stát nezajímá především o podmínky zaměstnanců ve svých firmách, ovšem nedokázala. „Intenzivně to řeším, ale nebudu vysvětlovat, co se chystá,“ mlžila členka vlády. Podle Olgy Richterové je naprosto zřejmé, že návštěvy ministryně v soukromých firmách, které dokumentuje na sociálních sítích, jsou součástí kampaně ČSSD.

„Je to předvolební kampaň za státní peníze, co předvádí paní ministryně,“ je přesvědčena poslankyně za Piráty. „Jezdí na kontroly, které nikdy předtím nedělala,“ dodala s tím, že Maláčová nikdy neprezentovala výsledky inspektorátu práce. „Využila jste chytlavé téma, ale čtyři roky jste pro něj neudělala vůbec nic,“ řekla Richterová své kolegyni v debatě. Maláčová nařčení místopředsedkyně sněmovního Výboru pro sociální politiku odmítla.

zdroj:forum24.czMinistryně práce a sociálních věcí Maláčová věří, že ČSSD znovu dostane šanci prosazovat svůj program. Hamáček a Maláčová to řekli ČTK na dnešním zahájení horké fáze kampaně pražské ČSSD v areálu Dělnické tělovýchovné jednoty Santoška v Praze.

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.