Kdo může za karlovarský festivalový průjem a zvracení

REKLAMA

Nápor nakažených byl na příjmu tak veliký, že personál nemocnice musel situaci řešit operativně tak, že pacienti museli ležet i na lehátkách na chodbách nemocnice.

Téměř 40 zaměstnanců rychlého občerstvení se přiotrávilo vodou. Případ řeší hygienici, odebírají vzorky užitkové vody, aby zjistili zdroj.

Emergency karlovarské nemocnice ze soboty na neděli praskal doslova ve švech, kdy se po jedné hodině ranní objevilo téměř čtyřicet lidí se střevními potížemii a zvracením.

„Dostali jsme totiž echo, že někdo stánky napojil na vodu z řeky,“ uvedl Antonín Jágl. Tuto možnost v pondělí prověřovali technici vodárny. „Kdyby se ukázalo, že je to pravda, bylo by to proti všem předpisům. A byl by to pořádný průšvih. Předně jsou rozvody zralé na rekonstrukci. A pak: zdroj vody dlouho stál. Kvalitě vody neprospívá ani desítky metrů pozemního vedení bez tepelné izolace.” upřesnil Antonín Jágl za vodohospodáře.

Zdali v souvislosti s víkendovými zdravotními problémy padne pokuta, zatím není podle mluvčí hygienické stanice jasné. „To v této chvíli nemohu říct. Šetření je teprve na počátku,“ uvedla Michaela Zajíčková.

Festivalový průjem zatím Karlovy Vary nezažili.

Od doby, kdy v Thermálu působí vedení dosazené těmi co říkají, že ,,Bude líp,” jde to v Thermálu vše od desíti k pěti. Slibovaná rekonstrukce se prodlužuje rok od roku, bazén už je vypuštěný druhou zimu, voda v bazéncích okolo Thermálu už také v letních měsících netryská a to není jasné, zdali má Thermál povolení  na odebírání vody z řeky od správce Povodí Ohře.

Spekuluje se o tom, že Thermál nemá ani na odběr z řeky Teplá příslušná povolení. Z nemocnice přišla zpráva z rádia o kontaminaci užitkovou vodou.

Celou věc by měli vysvětlit odpovědní manažeři Thermálu placení Ministerstvem financí ČR a příslušné úřady.

Podle informací před kontrolou připojení vody ve stánku nešla voda nějakou dobu vůbec…

To byly časy,

kdy při MFF bylo možné

se vykoupat

v bázenu hotelu Thermal

 

 

BUDE LÍP, KDYŽ NEBUDETE ŠPATNOU VODU PÍT…