25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

ČSSD slibuje hory doly

Maláčová chce přidat státním zaměstnancům plošně 3000 korun. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) chce na poslední chvíli vyjednat plošné navýšení platů všem státním zaměstnancům o 3000 korun. Ale státní rozpočet v dluzích by to přišlo na mínus dalších 20 miliard. Rozhodnout o tom bude muset vláda.
REKLAMA

Maláčová chce přidat státním zaměstnancům plošně 3000 korun.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) chce na poslední chvíli vyjednat plošné navýšení platů všem státním zaměstnancům o 3000 korun. Ale státní rozpočet v dluzích by to přišlo na mínus dalších 20 miliard. Rozhodnout o tom bude muset vláda.

Podle ní by to pomohlo zejména nízkopříjmovým zaměstnancům, jako jsou například uklízečky či kuchařky.

Navýšení platů by podle Maláčové vyšlo státní rozpočet na 20 miliard korun. Zhruba třetina by se podle ní prý do státní kasy vrátila ve formě odvodů.

Z minulých volebních období má ČSSD na kontě stovky nesplněných slibů, které za řadu udělaly z pracujících lidí, po uši zadluženou pracující chudobu.

Od ČSSD se odvrací nejen voliči, ale tisíce jejich členů. Poslední roky ČSSD prohrává jedny volby za druhými, protože celou stranu stíhají stále kauzy a kmotrovské praktiky, které jsou spojeny většinou s osobním prospěchem a parazitování na politice.


Není to tak dlouho, co předsedu ČSSD Jana Hamáčka obviňovali jeho kolegové v kauze Vrbětice, kdy měl připravovat šmelinu s ruskými úředníky za účelem ututlání celé kauzy.

V současné době se blíží ke konci kauza ROP Severozápad, kde je obžalováno 27 lidí, z toho je z ČSSD více než polovina.

Takových skandálů se ČSSD za poslední roky nezbavila. 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.