25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Dvorský most stál víc než 150 miliónů

Devět měsíců trvalo stavbařům zdemolovat a znovu postavit most přes Ohři v Karlových Varech-Dvorech, který znovu slouží motoristům. Za předpokladu, že se o něj bude vlastník náležitě starat, může sloužit dalších sto let.
REKLAMA

Devět měsíců trvalo stavbařům zdemolovat a znovu postavit most přes Ohři v Karlových Varech-Dvorech, který opět slouží řidičům.

Dvorský most je jednou z největších investic posledních let. Více než 150 milionů korun zaplatí daňoví poplatníci z dluhu, který politici vytvořili v rámci 750 miliónu korun bez úroků. Občané jej budou splácet asi do roku 2035. Občané ale budou muset kromě úroků zaplatit ještě vícenáklady, které vznikly při zakládání pilířů mostu.
U poslední skandálu, který nechvalně proslavil Karlovy Vary byly pilíře na stavbě KV arény sekundovali politici ODS. Ti se po létech vrátili na radnici. Jedním je Viktor Linhart a druhým Petr Bursík. Více důvěry ODS od občanů nedostala.
„Jde o částku 4,9 milionu korun bez daně. Vícenáklady bude schvalovat jak rada města, tak zastupitelstvo města,“ upřesnil pro iDnes trestně stíhaný náměstek primátorky Petr Bursík (ODS) za korupci, který má městské investice za stovky miliónů pod palcem, když nevypovídá ke své vlasní korupční kauze na policii.
S Bursíkem, který je stavební inženýr se na město po jeho předchůdci opět vrátily typické vícepráce, známé v době vlád ODS, za které navíc občané už zaplatili desítky miliónů korun.
A další ivestice placené ze 750 miliónového dluhu bez příslušenství město ještě čekají pod taktovkou politika z ODS. Do konce volebního období se bude utrácet za další mosty, které zanechal politik Kulhánek po osmi letech vlády nove koalici jako „havarijní dar“.

Vícepráce vznikly na samém počátku díla, ale politici je budou schvalovat až po dokončení stavby. Dnes jsou prodražené „geniální pilíře“ s vícepracemi za 4,9 miliónu už dávno pod vodou a po mostu už jezdí doprava.O souvislostech za kterých se v Karlových Varech utrácí stovky miliónů pod taktovkou politka, který se zpovídá z vlasní korupční kauzy se v Karlovarských mediích nedočtete… 

Čtenáři deníku se navíc ještě dozví neuvěřitelné, že město ještě ušetřilo…  

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.