REKLAMA

Kamarádi v médiích vyrobili monstrum, bez politického obsahu.

Bývalý novinář bez čitelného politického ukotvení hejtman Kulhánek (KOA) , bývalý primátor Karlových Varů a miláček místních novinářů opět najíždí na nemravné praktiky, které provozoval dlouhé roky na Karlovarské radnici. Kritika jeho nástupců po osmiletém hospodaření v Karlových Varech je označována často jako návštěva u vyjedeného krámu.


Psi žerou tak dlouho, až se jim obrátí žaludek.


„Ivančiny hovnomety“ se „čistému Kulhánkovi“ obloukem vyhýbají, zatím co jinde se glosy rojí tak rychle, jako by byly napsány ještě dříve, než se věci skutečně stanou. „Tomu se říká tah na bránu.“

Ani desítky neinvestičních dotací, neefektivní projídání městského rozpočtu napojenými mlaskači podporující na oko laskavou mediální masku politika s kamarády v redakcích okresního přeboru jsou toho smutným důkazem.
To, že Kulhánek vytvářel externí spolupráce za peníze daňových poplatníků, které má úřad dodnes v gesci se dá voně označit za duplicitní rozdáváním veřejných peněz kamarádům, nebo podle jeho slov „odbornou externí pomocí“.  O hospodaření s řádnou péčí musí každý s úspěchem pochybovat.
Potom, ale jedním dechem „kašpárek“ svému publiku říká, že úředníci, kteří pracovali na odboru právním a oddělení dotací asi za moc nestáli, když z magistrátu odcházely stovky tisíc za dlouhodobé smlouvy uzavřené s externími dodavateli za často úplně totožné služby, za které brali zaměstnanci magistrátu z městských peněz pravidelnou mzdu a dbali na svou profesionální čest. Nebo snad byli jen loutkami v rukách oblíbeného politika?

Je až s podivem, že celá řada trestních oznámení na politika Kulhánka byla vždy mediálně ututlána, aby následně orgány veřejné moci opakovaně nic nezjistily. Kde by média jiného politika vláčela hnojem, tak v případě Kulhánka se cudně mlčelo. I v „Ivančině alko-dílně bylo ticho jako v hrobě.“ 

Dotační kamarádi se nejspíš přesouvají z radnice v Karlových Varech na hejtmanství, tam už jim pšenka asi po volební prohře hnutí KOA nepokvete.
Kulhánek je hejtman, tak je třeba opět šlápnout do pedálů a roztočit secvičený neinvestiční kolotoč pro komedianty, kejklíře a kavárenské vítače.

Spříznění Kulhánkovi novináři tradičně mlčí.

 


Mračková

Podle opoziční zastupitelky Jany Vildumetzové Mračkové dostala společnost AQE dostala více jak dvoumilionovou krajskou zakázku bez výběrového řízení právě na vyjednání dotací.

Karlovarský kraj si bez výběrového řízení najal společnost AQE, která má kraji vyjednat alokaci peněz v rámci Fondu spravedlivé transformace. O to se nejdříve pokoušelo samo vedení kraje, které má do konce tohoto týdne předložit připomínky ke kritériím a výši alokované částky. „To je jednoznačný úkol pro hejtmana a jeho nejbližší spolupracovníky. To nemá řešit žádná firma. A smutné je, že se jedná o řešení za krajské peníze. Smlouva, za kterou byla AQE nyní opět najatá, dosahuje výše zhruba dva miliony korun a to vše bez řádného výběrového řízení,“ upozorňuje na další podivnou zakázku opoziční zastupitelka a poslankyně Parlamentu ČR Jana Mračková Vildumetzová.

Podle dodatku ke smlouvě, kterou má opoziční zastupitelka k dispozici, by si měla společnost za každou odpracovanou hodinu pro Karlovarský kraj účtovat 1000 Kč bez DPH. Kraj s ní uzavřel již druhou smlouvu, která tak celkově firmě zajišťuje zhruba dva miliony korun. „Zároveň je velmi zarážející a nestandardní, že firma AQE dostala výjimku i na zpracování všech projektových záměrů a to opět za další finanční obnos a opět bez výběrového řízení. Jedná se hlavně o projekty Agentura pro transformaci Karlovarského kraje, Centrum kompetence lázeňství nebo projekt Kulturní a kreativní odvětví. Jsme přesvědčeni, že tyto projekty nejsou projekty strategické a v žádném případě nesplňují parametry transformace a pomoci lidem v kraji v souvislosti s útlumem těžby, která nás v budoucnosti čeká,“ vysvětluje svoji nevoli a pochybnosti o postupu kraje opoziční zastupitelka.

Ta se svými kolegy očekávala, že se bude na kraji napříč politickým spektrem vést velmi intenzivní dialog o jednotlivých projektech a prioritách regionu. Dále počítala s tím, že se vedení kraje bude prioritně věnovat projektům na přeměnu uhlí v rámci vytápění, budou se hledat noví investoři, rozvíjet průmyslové zóny a strategické projekty se budou rovněž zaměřovat na růst počtu pracovních míst. „Místo toho ale kraj vytváří nové úřady s poradenskými službami a chce si za ně účtovat 300 milionu korun. Karlovarský kraj musí být investorsky zajímavý, musí pomoci všem lidem, kterých se útlum těžby dotkne a všude tam, kde bude mít útlum těžby dopad. Pokud kraj předloží strategické projekty, které nebudou v souladu s evropským nařízením v rámci transformace regionu, budou takové projekty vyřazené a kraj může přijít o všechny přislíbené a alokované finanční prostředky, protože nové projekty již nestihne vypracovat,“ upozorňuje předsedkyně zastupitelského klubu hnutí ANO Jana Mračková Vildumetzová.


Je zjevné, že Kulhánkovo osmileté nemorální a škodlivé hospodaření se z Karlových Varů přesouvá na Karlovarský kraj, stejně jako repertoár penězovodů, které jako magnet přitahují veřejné rozpočty věčně hladových tanečníků na hraně zákona. Vše se děje tradičně za hojné podpory mediální klady schopné všeho za mrzký peníz, láhev vína nebo kus flákoty z veřejných peněz.

To je svět pokrytců z repertoáru štvavých komediantů na provázku, po kterých zbyly v Karlových Varech prázdné stoly a zápach z žumpy klientelismu pod maskou lidumilů.  


Na výlety k moři za peníze občanů


 

By redakce

Related Post