20. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Krajská vláda točí mediální klikou

KVListy

REKLAMA

Proč se nepochlubit cizím nápadem?

(Karlovy Vary, 3. 5. 2021) – „Zastupitelé děkují všem, kteří pomáhali a pomáhají bojovat proti pandemii,“ tak zní oficiální díky od zastupitelů Karlovarského kraje, které hlásá hejtman Petr Kulhánek.

Problém je ale v tom, že jeho samotného ani jeho kolegy žádné poděkování“ nenapadlo a vůbec nic nepředložili.

„Byl to bývalý hejtman Petr Kubis, který přišel s návrhem na oficiální poděkování všem lidem, kteří se podíleli na záchraně mnoha lidských životů, pomáhali seniorům, desinfikovali, testovali, očkovali a dělali a dělají mnoho dalších věcí nutných ke zvládnutí složité situace ohledně nemoci covid-19. Těm všem se samozřejmě sluší poděkovat.  A děkovat by se jim mělo ještě hodně dlouho,“ konstatuje Jana Mračková Vildumetzová, opoziční zastupitelka a poslankyně Parlamentu ČR. 

Smutné ale podle ní je, že když už se s návrhem Petra Kubise zastupitelé ztotožnili, tlumočí toto „děkujeme“ ti, kteří si možná na slušné poděkování ani nevzpomněli, ale naštěstí uznali za vhodné ho schválit. Nepotřebovali tento bod předem projednávat, nepotřebovali o něm diskutovat a prostě si lidsky řekli, že je správné poděkovat.

„To samé se ale zdaleka nedá říci o dalších návrzích opozice, které jsou stejně logické a lidsky správné. Navrhovali jsme například z přebytku hospodaření Karlovarského kraje, který jsme naší šetrnou a rozvážnou prací vytvořili v minulých letech, vrátit dotaci jeden milion korun na službu Senior expres, vrátit peníze seniorům v kraji na jejich aktivity, poskytnou dotaci pět milionů korun Karlovarskému symfonickému orchestru nebo dva a půl milionu korun Západočeskému symfonickému orchestru z Mariánských Lázní,“ pokračuje dále poslankyně parlamentu a konstatuje, že tady ale návrhy opozice narazily.

Některé byly smeteny ze stolu úplně, některé se údajně musí projednat.  „Ne nemusí se projednat. Senioři si peníze na své aktivity zaslouží a oba symfonické orchestry také. A argumenty týkající se sondování aktuální situace obou těles jsou liché.  Myslím si totiž, že jak současný hejtman a někdejší primátor Karlových Varů Petr Kulhánek, tak i jeho koaliční partner starosta Mariánských Lázní Martin Kalina, dokonale ekonomickou situaci orchestrů znají a vědí, že by se jim mělo pomoci. Jenže pomoc se bohužel zatím nekoná. Vládnoucí koalice si musí takříkajíc nejdříve uvařit dostatek politické omáčky, aby se poté opět bila v prsa tím, co nevymyslela.  Ale opět to bude prezentovat jako vlastní nápad, návrh a tak dále,“ uzavírá Mračková Vildumetzová a dodává, že poslanecký klub ANO je schopen a ochoten pro logické a lidsky správné věci hlasovat hned, když jsou navrženy, bez zbytečných průtahů a líbivých politických tanečků.


Ivančin  kalný mazánek 

reklama


Komentář redakce:

„Pravda z pera kamarádů, aneb falešná tvář lidumila.“

Do jaké míry je objektivní a poctivé, když novinář dělá politiku a řeší svůj mediální obraz se svými kolegy? 

Parazitování na práci druhých není v politice nic ojedinělého, tuto techniku si nebývale osvojil hejtman Petr Kulhánek (KOA/ STAN/TOP 09 – alias co momentálně táhne). Už v době svého osmiletého primátorování v Karlových Varech si ohebnost místních medií dokonale nacvičil.

Podle bývalých kolegů není prakticky jediný politický partner, který spolupracoval s politikem z hnutí KOA, aby mohl s klidem říct, že mediální výstupy za vládnoucího komunálního uskupení byly vždy vyvážené a zcela objektivní.

Politik Petr Kulhánek jako bývalý novinář a člen protestního hnutí se v mediální tlačenici skutečně vyzná. Umí zahrát sám  na sebe a těžit ve svůj osobní prospěch vše pozitivní bez ohledu na skutečnou zásluhovost a zároveň se šikovně vyhnout negativním výstupům nebo medializaci, četných trestních oznámení, která byla v minulosti na jeho osobu podána.

Ale proč se v mediích vyhledávané senzace novináři patřičně nezahrály?

Jsou to skutečně hlídači demokracie, nebo jen placení poskoci „kavárenských hovnometů“? 

Jakékoli drobné poklesky politiků mediální lovci patřičně na prvních stránkách svých plátků vždy nemilosrdně vytapetovali a často i  jadrně přibarvili a patřičně okořenili. Ale Kulhánkovi četné přehmaty, do nebe volající hospodaření s měkkými projekty  a trestní oznámení byly opakovaně opomínány.

To je jasným důkazem, jaké charakterové vlastnosti místní mediální klika má. 

Každý politik ví, že s médii se nedá bojovat, ale evidentní je, že existují politici, kteří se umí domluvit i za neprolomitelnou hranici, která mezi médii a politiky od jakživa stojí.

Kdo jsou ti, co mohou beztrestně hnůj „přátel“ nejen přikrýt pomyslnou plachou od silážní jámy, ale dokonce ho za hlasitého vřískání naházet na kolemjdoucí a dokonce je označit za původce zápachu ve společnosti?


  • Ohýbaná objektivita možná i něco může stát a nemusí to být jen peníze. 
  • Placená inzerce může zkrotit i nadšeného investigativního žurnalistu oblastního přeboru.
  • Důležité je, komu to prospívá a kolik lidí věří, že vše je vždy stoprocentní pravda.
Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.