Hurajčík svádí jednání s ministrem Ťokem na hejmanku Vildumetzovou

REKLAMA

Před několika dny odvysílala Česká televize reportáž o tom jak hnutí ANO nesplnilo doposud jeden z hlavních volebních slibů. Je jasné, že jak slibovala tehdejší  lídryně poprvé ve dresu hnutí ANO, jak to lze udělat už na prvním zastupitelstvu, že toto splněno nebylo. Hejtmanka Vildumetzová (dříve ODS / dnes ANO) již prošla několika politickými stranami.

První byla Strana zelených, po té co byla na vlně ODS, tak dlouhou řadu let za ni pobírala peníze z různých veřejných funkcí.Nejznámější veřejnou funkcí byla starostka v Horním Slavkově. Pak pod značkou ODS už Vildumetzová  volby prohrávala. Nikdo už ODS nevěřil, tak se ani Vildumetzová nedostala za ODS v posledních komunálních do karlovarského zastupitelstva. Odchod ze Sokolovska vyžadoval, aby si také politička opět účelově změnila své trvalé bydliště právě do Karlových Varů i přesto Sokolovská starostka hlasy v Karlových Varech nedostala.

Až po bleskovém přeběhnutí po prohraných volbách pod značku ANO se vše obrátilo. Poté, co se Vildumetzová s ODS rozešla a již potřetí změnila bez mrknutí oka svůj politický kabátek, konečně uspěla u další politické skupiny, která je v současnosti opět na vlně.

,,Už je v hnutí ANO, po létech modrých neúspěchů s novými modrými opět vyhrává.”

V reportáži ČT o slibu hnutí ANO na proplácení poloviny dálniční známky všem občanům Karlovarského kraje první náměstek hejtmanky Hurajčík (ANO), mimochodem odpovědný za oblast dopravy, sváděl na hejtmanku Vildumetzovou, že zatím nic nevyjednala, prý stále jedná s ministrem Ťokem. Ačkoli by se zdálo, že Hurajčík  jako odborník na dopravu a také náměstek pro oblast dopravy bude jasně garantovat předvolební sliby, nabízel pouze slevu pro seniory, ale až někdy v nedohlednu, protože hejtmanka prý s ministrem dopravy stále jedná, …

Ale o tom, co ve svém resortu dojednal Hurajčík se svým stranickým kolegou na ministerstvu nic v reportáži neřekl.

Podle reportáže je hejtmanka Vildumetzová v zahraničí. Její FB profil potvrzuje, že je na Kanárských ostrovech.

Sliby, ale spočívaly v tom, že všechno hnutí ANO zařídí právě bez  těchto zdlouhavých a nekonečných jednání. Peníze měli dostat občané všichni a bez rozdílu a přímo z rozpočtu kraje, aby to šlo hned na prvním zasedání zastupitelstva.

Toto slibovala Vildumetzová, ale schválený rozpočet kraje s žádnou kapitolu v oblasti dopravy, která by se kompenzací zabývala vůbec nepočítá a neobsahuje na polovinu dálniční známky ani jedinou korunu.

Po té co uvědomělí a změny chtiví občané volili v kraji slibovanou změnu, nedostali zatím nic, jen výmluvné odpovědi. Čas ale běží, blíží se konec ledna a známky si lidé musí nakoupit, protože za jízdu bez dálniční známky hrozí mnoha tisícová pokuta.

Může se stát i to, co viděli diváci v reportáži. Občané budou na kraj nosit účtenky, aby jim je hnutí ANO proplatilo. Veřejné sliby by se měly plnit a o to více, když je vyřkla současná hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ZEL,ODS,ANO) jako symbol poctivosti, transparentnosti a především změny k lepšímu.

Peníze ve schváleném rozpočtu kraje na sliby, které dalo hnutí ANO občanům před volbami budete hledat marně. 

 

zdroj : YouTube