30. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

ODS kupčí se zvolenými zastupiteli, riskuje tak svou tvář

kvl

REKLAMA

ODS byla doposud  jasně čitelnou pravicovou stranou, však v poslední době chování krajského předsedy nasvědčuje tomu, že i tolik hrdá ODS ohýbá dnes až k zemi svůj kdysi vztyčený hřbet. To je už minulost.

Lékař Jiří Brdlík z ODS koalici z hnutím ANO ale příliš nakloněn není, je asi poslední mohykán, který ctí zásadovost svých politických názorů.

„Jiří Brdlík není zastáncem jednání s ANO, svůj názor korektně sdělil, včetně toho, že ale respektuje názor většiny a nebude stát v cestě řešení. Jiřího Brdlíka si vážím a vím, že si za svými názory stojí, v tomto směru se tedy asi již nic nezmění,“ uvedl pro Deník Jiří Vaněček, krajský předseda ODS.

Podle blízkého zdroje ODS Brdlík bude muset  položit mandát, aby za něj nastoupil další člen ODS, který už na zásadovost svého předchůdce bude muset v  tichosti pozapomenout, aby mohl podpořit to co v jiných krajích rychle odmítli.

Především na zásadovosti pravicových názorů postavila ODS svou politiku. Vaněček dnes přistoupil na to, že vyprodává zásady zvolených lidí za ODS jen za křesla v koalici, která se zatím jeví jako další experiment odpadlíků politických stran z řad bývalých, často neúspěšných  straníků právě z ODS a dokonce i KSČ, dnes ukrytých  pod značkou ANO v převlečených kabátech.

Včele kandidátky hnutí ANO je bývalá členka ODS Vildumetzová, ta za ODS  těsně před svým odchodem do hnutí ANO neúspěšně kandidovala v posledních volbách do zastupitelstva v Karlových Varech a po rychlé převlečení kabátu je opět zvolena za vydatné pomoci oligarchů, nejen z hnutí ANO.

ODS riskuje i to, že ztratí tvář nejen u svých voličů, ale i u mnoha členů, kteří do dnes ctí své zásady, pro které do ODS vstoupili.  

 

 

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.