Hamáčka vypískaly, Babišovi vyhodili květiny

REKLAMA

Praha – Po té, co aktivisté vyhodili nad ránem květiny, které položili premiér Babiš a poslanec Okamura, došlo i na nejvyššího politického funkcionáře ČSSD.

To, že v noci Andrej Babiš a Tomio Okamura položili květiny u pamětního místa na událost 17. listopadu 1989 by se dalo hodnotit z mnoha úhlů pohledu. Není asi tajemství, že placená armáda marketerů, kteří se starají dnem i nocí o Babišovo veřejný obraz, často doslova kouzlí. Proto, aby jméno premiéra ČR bylo co nejméně zatěžováno jeho vlastními kauzami musí dělat v poslední době možná ještě více, než když mu udělali famózní  předvolební kampaň, které docílila toho, že lidé nakupovali politiky pod vlajkou hnutí ANO, ať už byli původně s KSČ nebo ODS a do hnutí ANO si přišli jen vyzvednout politické mandáty. Pravda je, že u Babiše si museli kampaň i trochu odpracovat. Krátce po položení květin, ale květiny za státní peníze z jejich rukou byly vhozeny hlídkujícími aktivisty do koše.

V dopoledních hodinách si přišel i pro vysvědčení předseda ČSSD Hamáček. Ale lidé Hamáčka hlasitě vypískali. Často se skandovalo o podrazácích, ale nejvíce rezonovalo davem heslo, které jasně znělo:  ,,ČSSD z vlády pryč.” Hamáček evidentně chce vládu udržet pro aparátčíky, kteří se často nacházejí v místních trafikách, na úřadech a ve státních podnicích a drží ho u moci.

Naopak senátor za ČSSD Milan Štěch, sklidil od lidí pochvalu. ,,Děkujeme senátu,” opakovaně skandovali lidé na pietním místě.  Štěch patří mezi nejhlasitější členy ČSSD, kteří byli od počátku proti vládě v čele s podnikatelem Andrejem Babišem. Hnutí ANO bez Babiše si dokáže v politice představit. ,,Kolega Hamáček s dalšími členy vedení musí tuto záležitost vyhodnotit a samozřejmě nějakým způsobem se rozhodnout,” řekl mimo jiné senátor za ČSSD Milan Štěch.