Jurečka je chlap, EET už štve i jeho

REKLAMA

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) nechce být do budoucna ve vládě, která by v dalších dvou vlnách rozšířila systém elektronické evidence tržeb (EET). Prohlášení učinil v nedělních Otázkách Václava Moravce na ČT.

Jurečka řekl, že KDU-ČSL je proti zavedení EET ve třetí a čtvrté vlně. Moderátorovi na přímý dotaz, jestli by byl ve vládě, která by dále systém evidence rozšířila, odpověděl, že nikoliv, dále podotkl, že například většina řemeslníků vydává faktury a peníze inkasuje prostřednictvím převodů na podnikatelský účet, a tudíž nemá smysl, aby se na ně vztahovala EET.

Ministr přitom navrhuje dotovat drobné podnikatele, zejména prodejce na venkově, aby v malých obcích nemuselo z důvodu nedávného rozšíření EET dojít na zavírání často jediného obchodu nebo hospody v místě.

Kalousek v pořadu ČT uvedl –  To je socialismus

Předseda TOP 09 Kalousek k tomu v nedělních Otázkách Václava Moravce řekl, že EET neměla být nikdy vůbec zavedena, protože postihuje svobodné podnikání. Vnímá Jurečkův návrh na dotování drobných podnikatelů na venkově jako socialistickou praktiku.

„Nejdříve zavedete evidenci s tím, že to narovnává prostředí, a pak budete vybrané subjekty dotovat,“ podivil se Kalousek.