25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Karlovarský kraj vyhlásil vítěze online Kvíz PLUS

Na výherce nečekaly jen ceny v podobě moderní elektroniky, ale také naučné publikace a propagační předměty Karlovarského kraje. Umístění v rámci krajského kola Kvízu PLUS:
REKLAMA
Na krajském úřadě se uskutečnilo slavnostní vyhlášení vítězů s předáváním cen v rámci soutěžního online Kvízu PLUS projektu „Kraje pro bezpečný internet“. Cílem projektu, který se každoročně koná pod záštitou Asociace krajů ČR, je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. Ceny výhercům předal hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek spolu se zástupcem firmy Microsoft, partnerem projektu.
Do projektu „Kraje pro bezpečný internet“ je zapojeno 12 krajů České republiky. Karlovarský kraj se připojil v roce 2015. Mezi hlavní aktivity patří kromě soutěžních online kvízů také například e-learningové lekce, semináře či preventivní videospoty. Projekt se zaměřuje kromě dětí i na další cílové skupiny jako jsou rodiče, senioři, pedagogové nebo policisté.

Kvíz PLUS probíhal v době od září do března. Žáci a studenti nejprve museli projít znalostním on-line kvízem, který vyžadoval správné zodpovězení dvaceti otázek. Jeho obtížnost byla podmíněna příslušností k věkové kategorii soutěžícího. První kategorie byla určena pro soutěžící ve věku 8-12 let, do druhé kategorie spadali žáci ve věku 13+.

„Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 346 soutěžících z Karlovarského kraje. Z  každé kategorie byli vylosování tři výherci, kterým budou věcné ceny doručeny do školy v průběhu měsíce června,“ upřesnila manažerka prevence kriminality a koordinátorka projektu Tereza Pásková.

Úspěšní řešitelé on-line kvízu mohli odpovídat na deset složitějších otázek v nadstavbové variantě soutěže Kvízu PLUS. Studenti s nejrychlejším časem odpovědí se kvalifikovali do krajského finálového kola.
„Krajské finálové kolo Kvízu PLUS se pro letošní rok muselo kvůli epidemiologické situaci uskutečnit on-line formou. Konalo se v termínu 29. 4. – 2. 5. a soutěžící až do včerejšího dne netušili, jak se v rámci krajského kola umístili. Otázky soutěžícím daly mnohdy skutečně zabrat a záměrně byly vybírány případy a situace z běžného života,“ doplnila Tereza Pásková.
Vítěz bude reprezentovat Karlovarský kraj na celorepublikovém finále, které se bude též konat on-line formou v termínu 10. – 13. června.
Na výherce nečekaly jen ceny v podobě moderní elektroniky, ale také naučné publikace a propagační předměty Karlovarského kraje.
Umístění v rámci krajského kola Kvízu PLUS:
1.  Klára Verešová – Gymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum
2. Jan Kotschy – Gymnázium a obchodní akademie Mariánské Lázně
3. Alexander Dolejš – Gymnázium a obchodní akademie Mariánské Lázně.

              

zdroj:Karlovarský kraj
Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.