Letní kino je amaterismus

REKLAMA

Mediálně živený příběh o obrodě letního kina končí.

Po dlouhých měsících město neuzavřelo nájemní smlouvu na letní kino se zájemcem, který už v jednom hudebním klubu i přes dotace města zkracoval. Klub “CINEMA”, který se nachází pod pódiem letního kina nebyl zkolaudován a radnice o tom nevěděla.

Původních 5.5 miliónu tak nebude stačit, aby se zájemce Tomáš Procházka mohl nastěhovat do hotového a pokračovat ve svém podnikání, které pro neúspěch ukončil v restauraci Irská na Růžovém vrchu.

S funkčním klubem přitom počítaly podle dnes již planých diskusí obě strany. Zájemce Tomáš Procházka i město jsou ze zprávy o nezkolaudovaném objektu asi spíš překvapeni.

„Bez klubu by zbyl jen provoz venkovního amfiteátru, ale i ten vyžaduje opravu, protože pódium amfiteátru je vlastně strop klubu,“ poznamenal pro Deník Procházka.

“Vypadá to na první pohled jako amaterismus. Už před třemi roky jsem dával pět variant řešení, ale nikdo na to neslyšel. Od zbourání torza klubu a vytvoření travnaté plochy, která byla nejvariabilnější, nejlevnější a rychle proveditelná, až po dílčí, částečnou nebo úplnou rekonstrukci v četně zhotovení nadzemních objektů pro účinkující.  Stačilo si jen vybrat, ale tehdejší primátor Petr Kulhánek (KOA) do rozpočtu na rekonstrukci nedal jedinou korunu. Je vidět, že i noví politici jen kopírují staré návrhy, nejspíš si nejsou schopni ani přečíst základní informace, a proto se všechno točí dál v kruhu,” poznamenal bývalý náměstek pro majetek Michal Riško.

Pokud se ukáže, že rekonstrukce je proveditelná technicky a finančně, první akce v letním kinu bude možné uspořádat nejdříve v roce 2021, uvádí město.

Magistrát si prý nechává zpracovávat projektovou dokumentaci na rekonstrukci budovy včetně pódia, z níž vyplynou odhadované náklady, ale to budou další stovky tisíc navíc. Vše zavání dalším šuplíkovým projektem za stovky tisíc , kterých leží na magistrátu nepočítaně a každý ví, že se nikdy nezrealizují.

Pro podnikatele Tomáše Procházku to je zásadní obrat, proto od zájmu provozovat letní kino upustil.