25. července 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Nové místo k setkávání seniorů v Karlových Varech

facebook

REKLAMA

Začátek roku 2021 v Karlových Varech přinesl i řadu novinek. Jednu z nich určitě uvítají všichni senioři. Těšit se mohou na nové místo k setkávání a oblíbeným aktivitám. Vedení města pro ně totiž připravilo nový projekt.

„Chtěli jsme pro naše senior připravit něco, co tu dosud nebylo, místo, kde by se mohli scházet, komunikovat a třeba se i zapojit do nějakých aktivit. Bohužel nám záměry trochu překazila pandemie koronaviru, a tak jsme letos na přelomu ledna a února vymysleli venkovní komunitní zahradu,“ vysvětluje primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová.

Konkrétně se bude jednat o zahradničení a zapojit se do něj mohou všichni karlovarští senioři. Z několika možných míst vytipovalo vedení radnice tu nejvhodnější variantu, v karlovarské čtvrti Drahovice, v bývalém zahrádkářství „Flora“, které je v areálu Správy lázeňských parků.

Místo je dobře dostupné městskou hromadnou dopravou linkami číslo 3 a 15, v blízkosti se dá také zaparkovat, prostor je bezbariérový, má příjemné zázemí a nechybí ani nové sociální zařízení.

Ferklová (ANO)

“Přemýšleli jsme opravdu dlouho, původně přicházela v úvahu možnost vybudovat ho v našich lázeňských lesích. Připravili jsme menší anketu mezi seniory a ukázalo se, že to není ideální místo. Co mohou karlovarští senioři od nového centra Zahrada seniorů Karlovy Vary očekávat? Na to je jednoduchá odpověď, prozrazuje ji už samotný název. V Zahradě seniorů se mohou scházet, sami si vypěstovat v záhonku a následně odnést domů třeba bylinky nebo zeleninu. Registrace samotná ani možnost navštívit Zahradu seniorů navíc nebude zpoplatněna. Chtěli jsme, aby senioři mohli pobývat na čerstvém vzduchu a mohli využít venkovního posezení s přáteli, zapojit se do společných aktivit. Pro tento rok je jisté, že zahradu mohou všichni senioři z našeho města navštěvovat zdarma, a věřím, že si ji všichni velmi oblíbí,“ dodává primátorka.

zdroj: Magistrát města Karlovy Vary

Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.