Karlovy Vary přistaví další lůžka pro seniory

REKLAMA

Okolo čtyřiceti lůžek se zvýší kapacita domova pro seniory v části Stará Role. Práce už začnou v příštím roce. Stavba se provozu nijak nedotkne, senioři nebudou muset nijak měnit své zvyky.

Přístavba bude realizována za plného provozu celého zařízení. ,,Celou akci bude realizovat Odbor investic Magistrátu města Karlovy Vary,” upřesnil náměstek primátora pro sociální věci Michal Riško (ČSSD).

Město bude po dokončení přístavby žádat o zařazení nově vzniklé kapacity do systému krajem dotovaných lůžek, kterých je v současné době v Karlových Varech pouze 21 právě v domově pro seniory ve Staré Roli.

Karlovarsko je přitom v kapacitě dotovaných lůžek v kraji nejhůř, v minulosti vedl téměř pět let sociální věci v Karlových Varech současný náměstek pro kulturu Jiří Klsák (hnutí KOA).

V kraji je dnes přibližně 800 dotovaných lůžek, z toho celá polovina na Chebsku, na Karlovarsku je takových lůžek pouhých 180. „To je deficit, který musíme začít urgentně řešit,“  konstatoval náměstek hejtmana Karlovarského kraje pro sociální oblast Miloslav Čermák (ČSSD).