14. června 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Kenova chytrá karanténa úplně neladí

REKLAMA

V poslední době se množí velmi rozdílně názory na politickou prezentaci, která více než tvrdá data prezentovala spíš další předvolební marketing toho, jak politici v naší zemi dělají zázraky na počkání. Ale to, že naši sousedé vyhodnotili opakovaně Českou republiku, jako rizikovou zemí z pohledu šíření nákazy novým koronavirem se jen bagatelizuje. Vládní dokolečka obehrávaná gramofonová deska, která více než hraje, spíš falešně skřípe od samého začátku.

Server seznamzpravy.cz zveřejnil asi to, co se moc vládní mediální mašinerii líbit nebude.

Padl rekord v počtu nakažených. V datech dál panuje zmatek

Epidemiologická data Ministerstva zdravotnictví ukazují veřejnosti současnou koronavirovou situaci v České republice a pro resort jsou zdrojem podkladů pro důležitá rozhodnutí. Často se v nich ale zpětně mění i důležitá čísla.

Od března letošního roku se po dobu už pěti měsíců veřejnost od Ministerstva zdravotnictví dozvídá na denní bází nové informace o případech koronaviru v České republice. Na základě zpracovaných dat pak ministerstvo vydává epidemiologická opatření.

V neděli 26. července ministerstvo čísla revidovalo až s několikaměsíční zpětnou platností.

Jak ukazuje graf, počet aktuálně nemocných v celé ČR se po auditu snížil z 5254 na 3479 osob.

Nová data se zpětně začala rozcházet už v dubnu, výrazněji pak v květnu. Nyní ale počet aktuálních případů i po snížení znovu předehnal dubnové hodnoty.

číst dál…

zdroj seznamzpravy.cz


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.