22. května 2024

zprávy z Karlovarského kraje

Kauza ROP Severozápad je u soudu řadu let

REKLAMA

Čekání na právo a spravedlnost celé armády obžalovaných, politiků (současných a bývalých) a dalších osob nebere konce.

Od roku 2014 se kauza ROP Severozápad zabydlela v soudních budovách, aby pravda spatřila světlo světa a nebyla zahalena jen domněnkami o prašivých hyenách a bezcharakterních prasatech ve službách veřejnosti.

Ani v roce 2021 zatím není kauza ukončena. Občané neznají výrok nezávislého soudu.  Jaká je odpovědnost dosud nevinných a strádajících politiků a úředníků, kteří  měli zmanipulovat projekty za evropské miliardy korun se stále neví.

Archiv Karlovarské listy
Dnes již bývalí karlovarští politici Tomáš Hybner a Martin Zeman (ČSSD) byli u dotací také. V pohnuté době se evropské stamiliony utopily mimo jiné do koupaliště Rolava, které se rok, co rok opravuje i přes to, že revitalizace měla zajistit dlouhé roky bezstarostlivého provozu. Navíc politici tehdy prodali pozemky pro výstavbu malé vodní elektrárny, která v  letních měsících odebírá pro koupaliště tolik potřebnou vodu z řeky Rolava a zásadně komplikuje udržování její kvality pro koupání.
Dotační skandál byl odstartován v sídle tzv. Regionální Rady regionu soudržnosti Severozápad, kde zasahoval Útvar pro odhalování organizovaného zločinu.
Manipulace politicky řízenými projekty se objevovala u politiku z ČSSD a ODS, kteří v té době zasedali v mnoha řídících orgánech.
Od počátku celé kauzy byl policií obviněn také Exsenátor Alexandr Novák (ODS) obviněný v Česku za manipulace s evropskými dotacemi, který nějaký čas strávil v německé vydávací vazbě, kde jej německá policie zadržela.
Po krátké době zlomený ředitel  ROP Severozápad Kušnierz vyšetřovatelům prozradil, které konkrétní projekty byly zmanipulované a k nim připojil i jména tehdejších politiků, kteří se na jejich ovlivňování měli podílet.
KVL fotokoláž _ Novotný   Borka
A mezi ně patří Josef Novotný (KSČ/ČSSD) s Jaroslavem Borkou (KSČM), ale také bývalý šéf karlovarské krajské organizace ČSSD a starosta Chebu  Petr Navrátil či další  bývalí vlivní členové ČSSD a Výboru regionální rady Tomáš Hybner a Jakub Pánik.
V kauze ROP Severozápad bylo od počátku stíháno celkem 26 osob, mezi nimi i například bývalá ústecká hejtmanka Jana Vaňhová (ČSSD). Podle policie bylo zmanipulováno okolo  500 projektů a vznikla škoda za téměř 14 miliard korun.
Navrátil, Pánik ( ČSSD Cheb)
Veřejnost stále trpělivě očekává, že obžalovaní se dočkají spravedlivého rozsudku, už jen proto, aby si nemuseli případné tresty vykonat jako starobní důchodci na odděleních pro staré a nemocné, kde se o ně bude stát opět jen starat, a nebo budou jako nevinní osvobozeni a stát jim po dlouhých létech nahradí útrapy a očistí jejich neposkvrněnost před zákonem a lidé je budou opět volit, aby pokračovali v nedokončené práci pro občany – voliče.

Na počátku roku 2021 se objevily zprávy o zahájení soudního líčení, dnes již proti armádě advokátů,  kteří politiky zastupují a snaží se o dosažení spravedlnosti přihazováním stále „nových skutečností.“

Krajský soud v Ústí nad Labem nařídil hlavní líčení v kauze Regionálního operačního programu Severozápad. Soud se případem začne zabývat 9. září, projednávání by mělo pokračovat až do prosince. Případ se týká rozdělování dotací z Evropské unie. Jde o jednu z nejrozsáhlejších kauz, kterou bude severočeská justice rozplétat.

Obviněno bylo 27 bývalých čelných politiků a podnikatelů z Ústeckého a Karlovarského kraje.

Monstrproces se z kapacitních důvodů bude konat ve velké jednací síni Okresního soudu v Litoměřicích.

Presumpce neviny

Za tak rozsáhlou strukturou obžalovaných dozajista stojí i rozsáhlá struktura beztrestných kmotrů,  jak z ODS, tak z ČSSD, kteří stále tahají za nitky a často i přímo odpovídají za loutky v politických dresech, kterým zničili životy, či je připravili o svobodu. Kmotři si zatím užívají svobody plnými doušky zahaleni v anonymitě a v zákulisí dál organizují nové kauzy včetně těch politiků, kteří za ně padnou nebo budou jako mnozí po vykonání špinavé práce  obětováni, aby je nahradili loutky nové a čisté s jepičím životem.
Ty čekají na svoji  roli v novém příběhu, aby padly pro hyeny se zákulisí?

Mapa vlivných zde…  


Copyright © Všechna práva vyhrazena | Newsphere by AF themes.